Trupi i pajetë i studentit të Mjekësisë dhe aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari është varrosur në varrezat e fshatit Zllatar në Prishtinë.

Ai u varros pranë varrit të vëllait të tij Arbnorit i cili u vetëvra dy vite më parë.

Për ti dhënë lamtumirën e fundit, Astrit përveç familjarëve, aktivistëve dhe udhëheqësve të Lëvizjes Vetëvendosje, ishin mbledhur edhe shumë qytetar.

Dehari priste që së shpejti të bëhej baba, pasi që bashkëshortja e tij Arta është shtatzënë.

Të gjitha lajmet rreth Astrit Deharit dhe vdekjes së tij tragjike Të gjitha lajmet rreth Astrit Deharit dhe vdekjes së tij tragjike

Kujtojmë që Astrit Dehari ndërroi jetë të shtunën në qendrën e Paraburgimit në Prizren. Rrethanat e vdekjes së tij do t’i bëjë të ditur raporti përfundimtar i autopsisë që iu bë dje trupit të Astrit Deharit në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë./Telegrafi/

14961539_10154792712185513_1097355498_n

14971841_10154792712170513_1198596003_n

14962445_10154792698615513_397302784_n

14962450_10208982989025789_1662611848_n

15032560_10154792698600513_1790520711_n