Auto Mita ka arritur që të sigurojë primatin në industrinë e automobilizmit në vendin tonë duke qenë top kompania që ka pasuruar rrugët me vetura të reja.

Trendi po vazhdon dhe veturat e vjetra po vazhdojnë që të ndërrohen me veturat e reja në Auto Mita.

Ndër propozimet interesante për të marrë veturë të re duke dhënë veturën e vjetër mund t’i gjeni si më poshtë:


Renault Captur i ri – prej 167 euro/muaji

Veturë me dizajn të shkëlqyer dhe me karakteristika ideale për një kënaqësi. Është Renault Captur që vjen me mundësi për t’u ndërruar me kerr të vjetër duke filluar prej 167 euro në muaj, ku për vite të tëra do të keni kokën e qetë.

Captur mund të bëhet i juaji me pakon e lartë #intens ku ju vjen kjo veturë me motor 1.5 dCi dhe i pajisur me teknologji si:
– Sensorë parkimi
– Kamerë për lëvizje prapa
– Ndërrues manual
– Çelës inteligjent
– Karroseri 2-ngjyrëshe
– 7’’ touch screen multimedia e shumë tjera.

Nissan Juke i ri – prej 172 euro/muaji

Një ndër veturat më të pëlqyera dhe ikonë të Nissan pa dyshim se është Juke, i cili mund të bëhet i juaji për 172 euro në muaj në kuadër të vlerësimit të veturës tuaj të vjetër.

Juke në pakon e lartë “Acenta” vjen me karakteristika si:
– Motor 1.6 113 KF
– Ndërrues automatik
– Kulm panoramik
– Klimë automatike
– Fellne alumini 16’’ dhe shumë veçori tjera

Dacia Duster i ri – prej 147 euro/muaji

Pa dyshim kjo është oferta më e mirë – bëhet fjalë për veturën e cila flet shqip, dhe që është prej SUV-ve më të shitur në Kosvoë vitin e fundit. E ai bëhet i juaji nëse e jepni çfarë do veture të vjetër në vlerësim, duke vazhduar më pas pagesën për vetëm 147 euro në muaj.

Disa prej karakteristikave të veturës janë:
– Motor 1.6 115 KF benzin
– Pako e lartë e paisjeve “Prestige”
– Navigacion touchscreen 7’’
– Klimë automatike
– Çelës inteligjent hands-free
– Sensorë parkimi prapa
– Kamerë për parkim
– Dritaret e pasme të errësuara
– Sensorë të këndit të vdekur
– Ngjyrë metalike sipas preferencës
– Fellne alumini 17’’ e shumë të tjera. 

Nuk keni më arsye për të qarkulluar me veturë të vjetër, shijoni komoditetin që ofron vetura e re duke shfrytëzuar ofertën e Auto Mita.

Për më shumë vizitoni show-roomin në magjistralen Prishtinë – Ferizaj.

artikull i sponsorizuar