LAJMI I FUNDIT:

Jashari: Veteranët po këmbëngulin që takimi me Kurtin të realizohet sot

Jashari: Veteranët po këmbëngulin që takimi me Kurtin të realizohet sot

Kryetari i Shoqatës së Familjarëve të Dëshmorëve të UÇK-së, Xhavit Jashari tha se do të vazhdojnë të qëndrojnë para ndërtesës së Kuvendit të Kosovës nëse nuk do të takohen me kryeministrin Albin Kurti.

Reklama

Ai këtë gjë e tha në protestën e organizuar nga veteranët e UÇK-së.

Jashari tha se veteranët do të këmbëngulin që takimi të ndodhë gjatë ditës së enjte.

“Masa kërkon që takimi të realizohet sot. Ju bëj thirrje deputetëve që të kenë kujdes me vlerat e luftës së UÇK-së. Do të qëndrojmë këtu deri të marrim përgjigje zyrtare. Kemi qenë të gatshëm çdo herë të takohemi, dhe do të ishte mirë që sot të takohemi. Do të bëjmë publike se cilin qëndrim do ta marrim bashkë me OVL e UÇK-së. Veteranët njëzëri janë duke këmbëngulur që takimi të realizohet sot”, tha ai, ndërsa presin ftesën zyrtare për takim. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Si ndodhi përplasja në mes Astrit Gashit dhe Afrim Cakës, pasi ky i fundit e akuzoi që fjalët i ka nga Serbia

Si ndodhi përplasja në mes Astrit Gashit dhe Afrim Cakës, pasi ky i fundit e akuzoi që fjalët i ka nga Serbia

Lajme
Operacion policor në tri komunat në veri, lidhur me sulmin terrorist në Banjskë

Operacion policor në tri komunat në veri, lidhur me sulmin terrorist në Banjskë

Lajme
Vdekja e të riut shqiptar në kufirin me Serbinë, reagon familja Muçiqi

Vdekja e të riut shqiptar në kufirin me Serbinë, reagon familja Muçiqi

Lajme
Elshani nga Octopus: Milan Radoiçiq pjesëmarrës në sulmin terrorist, Lista serbe ka humbur legjitimitetin

Elshani nga Octopus: Milan Radoiçiq pjesëmarrës në sulmin terrorist, Lista serbe ka humbur legjitimitetin

Elfije Boletini
Gërvalla: Asociacioni ka vdekur për ne dhe ndërkombëtarët

Gërvalla: Asociacioni ka vdekur për ne dhe ndërkombëtarët

Lajme
Analistët serbë: Sulmi i armatosur në Banjskë debakël i politikës së Beogradit, Serbia u mund dhe u poshtërua

Analistët serbë: Sulmi i armatosur në Banjskë debakël i politikës së Beogradit, Serbia u mund dhe u poshtërua

Lajme
Kalo në kategori