LAJMI I FUNDIT:

Janë gjetur emigrant nga Siria në një fshat në Likovë, disa kanë qenë të lënduar

Janë gjetur emigrant nga Siria në një fshat në Likovë, disa kanë qenë të lënduar
Foto ilustruese

MPB njofton se gjatë pasdites së sotme janë gjetur pesëmbëdhjetë emigrantë nga Siria janë gjetur në një fshat të Likovës, disa me lëndime.

“Në Departamentin për Krime Ndërkufitare, Migrime, të Huaj dhe Ripranim dje është raportuar se rreth orës 10:00 në fshatin Llojan të Likovës, zyrtarë policorë nga Stacioni Policor i Vëzhgimit Kufitar në Qendrën Rajonale të Kufirit Veri. Kanë gjetur 15 persona – emigrantë nga Siria, disa prej të cilëve kanë pasur lëndime në trup”, sqarohet në njoftimin e MPB-së.

Po merren masa për zbardhjen e rastit.

Në trend Lajme

Më shumë
Arrestimi i kryeshefit të KRU

Arrestimi i kryeshefit të KRU "Gjakova", për çka po kërkohej Krasniqi nga INTERPOL-i

Drejtësi
Pas shkarkimit të Kryesuesit të Kuvendit, LVV e LDK në Prishtinë me ambicie për formimin e shumicës

Pas shkarkimit të Kryesuesit të Kuvendit, LVV e LDK në Prishtinë me ambicie për formimin e shumicës

Prishtina
Babë e bir që humbën jetën në Lushnjë, sot kishin nisur punën

Babë e bir që humbën jetën në Lushnjë, sot kishin nisur punën

Lajme
Deputeti ukrainas: Njohja e Kosovës nuk do të ndodhë derisa Ukraina është në luftë me Rusinë

Deputeti ukrainas: Njohja e Kosovës nuk do të ndodhë derisa Ukraina është në luftë me Rusinë

Lajme
“Ma keni marr djalin prej gjinit, sot e ke hala bankën e djalit me lula”, reagon nëna e 15-vjeçarit të vrarë në Drenas

“Ma keni marr djalin prej gjinit, sot e ke hala bankën e djalit me lula”, reagon nëna e 15-vjeçarit të vrarë në Drenas

Elfije Boletini

"Rreziku për pushtimin e Kosovës" - si e alarmoi CIA Shtëpinë e Bardhë për trupat serbe në kufi me Kosovën, pas sulmit në Banjskë

Lajme
Kalo në kategori