0Shares

A e dini që në kontinentin Aziatik gjendet një qytet antik me emrin Jaffa, i cili njihet për pozitën shumë të mirë gjeografike?

A e dini që në Kosovë shitet një produkt me po të njëjtin emër,i cili i tejkalon pritshmëritë e konsumatorëve?

Jaffa Champion është produkti i prodhuar në Kosovë, me përmbajtje shumë të lartë frutore. Kombinimi i cilësisë dhe shijes së frutave të freskëta e bëjnë Jaffa’n një burim vitaminash të shijshëm dhe të shëndetshëm.

Jaffa Orange është i pasur me vitaminë C, derisa Jaffa Blueberry ka përmbajtje të lartë të vitaminës C, K dhe të magnezit, ndërkaq Jaffa Sour Cherry , krahas vitaminës C është i pasur edhe me vitaminën A, hekur, proteina dhe kalcium.

Sepse Jaffa Champion të befason. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)