LAJMI I FUNDIT:

Ismaili viziton pacientët në repartet dhe dhomat e rinovuara në QKUK

Ismaili viziton pacientët në repartet dhe dhomat e rinovuara në QKUK

Ministri i Shëndetësisë Uran Ismaili, ka bërë të ditur se sot ka vizituar disa pacientë të cilët tashmë janë bartur në dhomat ku është punuar intensivisht ditëve të fundit për nevojat e Kardiologjisë, që ata të kenë kushte sa më të mira.

Reklama

Ismaili ka thënë se punët janë duke vazhduar edhe në repartet e tjera të Klinikave në QKUK, të cilat do të lëshohen për përdorim së shpejti.

“Sot vizitova disa pacientë të cilët tashmë janë bartur në dhomat ku kemi punuar intensivisht ditëve të fundit për nevojat e Kardiologjisë, që ata të kenë kushte sa më të mira”, ka thënë ministri Ismaili.

“Punimet me ritëm të lartë po vazhdojnë edhe nëpër repartet tjera, të cilat do t’i lëshojmë për përdorim së shpejti. Kemi shumë punë përpara për ta sjellë shëndetësinë në gjendjen të cilën e dëshirojmë, por ky është misioni ynë me qendër qytetarin, për të cilin do të angazhohem çdo ditë për ta realizuar”, ka përfunduar ai. /Telegrafi./

Në trend Lajme

Më shumë
“Video të reja nga Kosova tronditin Serbinë...”: Si i raportuan mediat rajonale pamjet e fundit të publikuara nga Policia e Kosovës

“Video të reja nga Kosova tronditin Serbinë...”: Si i raportuan mediat rajonale pamjet e fundit të publikuara nga Policia e Kosovës

Lajme
Serbia “aktivizon” 48 baza ushtarake rreth kufirit me Kosovën, banorët e Karaçevës kërkojnë mbrojtje nga shteti

Serbia “aktivizon” 48 baza ushtarake rreth kufirit me Kosovën, banorët e Karaçevës kërkojnë mbrojtje nga shteti

Siguri
Sulmohet me gurë e mjete të rënda shtëpia e shqiptarit në Medvegjë, kërkohet ndihmë nga Shqipëria e OSBE

Sulmohet me gurë e mjete të rënda shtëpia e shqiptarit në Medvegjë, kërkohet ndihmë nga Shqipëria e OSBE

Lugina
Walker kërkon hetim serioz ndaj KFOR-it: Ka zëra që thonë se ata negociuan dhe lejuan që sulmuesit të largoheshin

Walker kërkon hetim serioz ndaj KFOR-it: Ka zëra që thonë se ata negociuan dhe lejuan që sulmuesit të largoheshin

Lajme
Policia e Kosovës publikon të gjitha pamjet me dron të lëvizjeve të grupit terrorist serb para sulmit në veri

Policia e Kosovës publikon të gjitha pamjet me dron të lëvizjeve të grupit terrorist serb para sulmit në veri

Lajme
Skenarët e rrezikshmëm të Serbisë dhe Rusisë, sipas ekspertit amerikan Daniel Serwer

Skenarët e rrezikshmëm të Serbisë dhe Rusisë, sipas ekspertit amerikan Daniel Serwer

Lajme
Kalo në kategori