LAJMI I FUNDIT:

Ishte vetëm 13-vjeç, Usher zbulon gjërat tronditëse që ai shihte gjatë kohës që jetonte me Diddy

Ishte vetëm 13-vjeç, Usher zbulon gjërat tronditëse që ai shihte gjatë kohës që jetonte me Diddy

Një video e vjetër me këngëtarin e R&B, Usher, është rishfaqur mes bastisjeve federale në shtëpitë e manjatit të muzikës Sean ‘ Diddy ‘ Combs – i cili po përballet me akuza të shumta për abuzim seksual.

Klipi tregon kujtimet e sinqerta me 45-vjeçarin të kohës së tij që jetonte me Diddy, 54 vjeç, kur ishte vetëm 13 vjeç, duke hedhur dritë mbi një botë hedonizmi dhe praktikash të dyshimta seksuale.

Diddy, i njohur gjerësisht për edukimin e talentëve të rinj si Usher, luajti një rol kyç në formësimin e karrierës së hershme të këngëtarit.


Pas një marrëveshjeje rekord me LA Reid, Usher e gjeti veten nën mentorimin e Diddy, duke banuar në shtëpinë e manjatit të muzikës në New York për një vit, një përvojë e quajtur “Kampi i shijeve”.

Të gjitha lajmet nga P. Diddy
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga P. Diddy

Në një intervistë tashmë të frikshme të vitit 2004 me Rolling Stone, Usher tha se Diddy e prezantoi atë me një ‘grup krejtësisht të ndryshëm’.

Usher

Duke përshkruar një mjedis të papërshtatshëm, Usher ka folur për takimet me orgji dhe skena të tjera eksplicite.

Pavarësisht joshjes së llojit të jetës që Diddy po modelonte për të riun, Usher shprehu pasiguri për të kuptuar plotësisht atë që pa në atë kohë, duke nënvizuar kompleksitetin e lundrimit të famës dhe tundimit në një moshë të re.

Sean Combs

Ringjallja e intervistës së Usher përkoi me bastisjet federale në rezidencat e Diddy në Los Angeles dhe Miami, si pjesë e një hetimi të trafikimit seksual.

Ndërsa Diddy ka mohuar me forcë të gjitha akuzat kundër tij, bastisjet kanë shkaktuar shqyrtim dhe reagime nga shumë njerëz. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Modelja shqiptare, Kleofina Pnishi fejohet me yllin e Interit, Pavard

Modelja shqiptare, Kleofina Pnishi fejohet me yllin e Interit, Pavard

Magazina
Ekskluzive/ Bebe Rexha për herë të parë në Kosovë: Jam shumë e emocionuar dhe kam disa surpriza për ju - me prindërit do ta vizitoj edhe Dibrën

Ekskluzive/ Bebe Rexha për herë të parë në Kosovë: Jam shumë e emocionuar dhe kam disa surpriza për ju - me prindërit do ta vizitoj edhe Dibrën

Butrint Avdyli
Melinda Ademi ndan fotografi të mrekullueshme në bikini, teksa njofton për publikimin e këngës së re

Melinda Ademi ndan fotografi të mrekullueshme në bikini, teksa njofton për publikimin e këngës së re

Magazina
Ndodhi në vitin 2000 - zbulohet arsyeja se përse Angelina Jolie puthi vëllanë e saj në buzë në ceremoninë e Oscars

Ndodhi në vitin 2000 - zbulohet arsyeja se përse Angelina Jolie puthi vëllanë e saj në buzë në ceremoninë e Oscars

Magazina
Kendall Jenner mahnit me paraqitjen në bikini të kuqe gjatë pushimeve

Kendall Jenner mahnit me paraqitjen në bikini të kuqe gjatë pushimeve

Magazina
Demi Rose publikon fotografi të guximshme, shfaqet tërësisht e zhveshur

Demi Rose publikon fotografi të guximshme, shfaqet tërësisht e zhveshur

Magazina
Kalo në kategori