LAJMI I FUNDIT:

Ishte nën hetime, shefi i policisë suedeze është gjetur i vdekur në shtëpinë e tij

Ishte nën hetime, shefi i policisë suedeze është gjetur i vdekur në shtëpinë e tij

Një nga oficerët më të lartë të policisë suedeze është gjetur i vdekur në shtëpinë e tij, në një incident të përshkruar nga policia si “jashtëzakonisht tragjik”.

Reklama

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Mats Lofving, i cili ishte shefi rajonal i policisë së Stokholmit, sapo ishte hetuar mbi vendimet që ai kishte marrë ndërsa dyshohej se ishte në një marrëdhënie me ish-shefin e inteligjencës policore.

Policia tha se ata u njoftuan për një person të plagosur në Norrkoping, 160 km (100 milje) në jug-perëndim të Stokholmit.

Jeta e tij nuk mund të shpëtohej, thanë ata.

Një zëdhënës i tha mediave suedeze se policia kishte nisur një hetim paraprak për vrasjen, sepse rrethanat rreth vdekjes së tij ishin ende të paqarta.

Disa orë më parë, një hetim i jashtëm kishte zbuluar se Lofving, 61 vjeç, i cili ishte gjithashtu zëvendës shefi i policisë kombëtare, kishte një konflikt interesi në disa nga vendimet që ai mori në lidhje me Linda Staaf, e cila ishte shefe e inteligjencës në departamentin e operacioneve kombëtare të policisë (Noa).

Zonja Staaf ka thënë vazhdimisht se “marrëdhënia e saj me Lofving ishte vetëm sipërfaqësore dhe ata kurrë nuk ishin të afërt”.

Ajo u emërua shefe e inteligjencës në vitin 2015, por Runar Viksten, hetuesi special që drejtoi shqyrtimin, nuk gjeti asnjë provë që ajo dhe Lofving ishin në një lidhje në atë kohë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Kubanezët luftojnë në anën e rusëve në Ukrainë, u është premtuar shtetësia dhe 5 dollarë në dorë dhe pagë mujore prej 2.545

Kubanezët luftojnë në anën e rusëve në Ukrainë, u është premtuar shtetësia dhe 5 dollarë në dorë dhe pagë mujore prej 2.545

Evropa
A do të furnizohet Ukraina me raketat gjermane Taurus, që kanë një rreze veprimi prej 500 kilometra dhe mund të shkatërrojnë bunkerë nëntokësorë?

A do të furnizohet Ukraina me raketat gjermane Taurus, që kanë një rreze veprimi prej 500 kilometra dhe mund të shkatërrojnë bunkerë nëntokësorë?

Evropa
Mediet serbe gënjejnë rreth postimit të Hajrullahut për protestën kundër Vuçiqit në Beograd

Mediet serbe gënjejnë rreth postimit të Hajrullahut për protestën kundër Vuçiqit në Beograd

Serbia
Rusia kreu sulmin më të madh me dron në Kiev që nga fillimi i agresionit, ukrainasit pretendojnë se kanë rrëzuar 52 nga 54 fluturaket pa pilot

Rusia kreu sulmin më të madh me dron në Kiev që nga fillimi i agresionit, ukrainasit pretendojnë se kanë rrëzuar 52 nga 54 fluturaket pa pilot

Evropa
Kiliçdaroglu voton në Ankara

Kiliçdaroglu voton në Ankara

Turqia
Erdogan e hedh votën në Stamboll

Erdogan e hedh votën në Stamboll

Turqia
Kalo në kategori