Ish portieri i Dritës, Betim Halimi do ta vazhdojë karrierën në elitën e futbollit ukrainas te Olimpik Donetsk me të cilët ka nënshkruar për tri vite e gjysmë.  

Reklama

Portieri që ka qenë pjesë edhe e Kosovës U-21 ka qenë ndër më të talentuarit.

“Përforcimi i katërt i Olimpikut në këtë dimër është portieri Betim Halimi”.

“Një futbollist 22-vjeçar që nënshkroi kontratë për një periudhë prej 3.5 vjetësh. Betimi do të paraqitet me numrin 12-të”.

I sapoardhur “Olimpik” ka lindur në qytetin e Pozharanit, pranë Prishtinës. Betimi kaloi kampin e trajnimit në Turqi së bashku me ekipin tonë dhe ishte në gjendje të provonte nga ana më e mirë.

Reklama

“Portieri ka të dhëna të shkëlqyera antropometrike edhe një perspektivë të madhe”, thuhet në njoftimin e klubit ukrainas.

Reklama

Aty tregohet që Halimi ka qenë pjesë e FC Dritës në Kosovë, ndërsa së fundi ka qenë në Estoni si pjesë e klubit Trans Narva.

Ai ka zhvilluar 9 ndeshje për gjysmë sezoni duke pranuar 13 gola. /Telegrafi/