Apple zbuloi një ngjyrë të re vjollce për iPhone 12 dhe iPhone 12 Mini në ngjarjen “Spring Loaded”, gjashtë muaj pasi debutimi i linjës fillimisht.

Ja se si duket, në botën reale, krahasuar me disa iPhone 12 të tjerë që kanë ngjyra të ndryshme.

Si përshtatet në formacionin e iPhone 12

Gjatë ngjarjes së saj “Spring Loaded”, Apple prezantoi një rrugë të re ngjyrash për iPhone 12 si dhe iPhone 12 Mini, transmeton Telegrafi.

Por përdoruesit që shpresojnë për një iPhone 12 Pro ose iPhone 12 Pro Max të purpurt janë me fat të keq.

Kjo ngjyrë vjen vetëm me iPhone 12 dhe iPhone 12 Mini, që gjithashtu kanë ardhur me ngjyra të bardha, të zeza, blu jeshile dhe e kuqe.

Reklama
Reklama

Kur e krahasoni me ngjyrat e tjera, është shumë e ngjashme në atë që është një ngjyrë pastel e butë që nuk është shumë e gjallë ose e ndritshme.

Skajet e telefonit janë pak më të errët se pjesa e pasme në ngjyrën e saj.

Krahasuar me iPhone 11

Për iPhone 11, Apple gjithashtu kishte një ngjyrë të purpurt, por krahasuar me iPhone 12, ai kishte ngjyrë më të lehtë.

Midis të dyve, duket se më shumë preferohet lehtësisht iPhone 12, për shkak se ngjyra e re është më e errët.

Skajet e iPhone 11 ishin gjithashtu më të lehta dhe dukeshin si një ngjyrë e çelët-gri.

Reklama

Apple rriti gjallërinë dukshëm në anët e iPhone 12. Duket shumë më mirë për mendimin tonë.

Reklama

I disponueshem tani

iPhone 12 i ri me ngjyrë vjollcë është i disponueshëm për tu marrë tani dhe mbart të njëjtën çmim dhe veçori si çdo iPhone 12 tjetër. /Telegrafi/