LAJMI I FUNDIT:

iPhone 12, 12 Mini, 12 Pro dhe 12 Pro Max nga Apple: Cili është ndryshimi mes tyre?

iPhone 12, 12 Mini, 12 Pro dhe 12 Pro Max nga Apple: Cili është ndryshimi mes tyre?

Ka kaluar koha kur një kompani si Apple thjesht mund të prezantone një ose dy celularë të vetëm.

Reklama

Kërkesat e konsumatorëve kanë evoluar mjaft në më shumë se 13 vjet që kur kompania lëshoi telefonin e saj të parë inteligjent dhe ofertat e saj u desh të evoluonin me të, transmeton Telegrafi. Kjo do të thotë tani, më shumë se kurrë, duke ofruar një gamë të gjerë zgjedhjesh për sa i përket grupit të veçorive, madhësisë dhe çmimit.

Apple në të vërtetë njoftoi katër telefona në ngjarjen e sotme: iPhone 12, 12 Mini, 12 Pro dhe 12 Pro Max.

Të gjitha pajisjet e reja të njoftuara sot ndajnë disa tipare kryesore të përbashkëta: lidhja 5G, karikim i magnetik MagSafe, ekranet OLED dhe çipi A14.

Ata gjithashtu marrin modelin e ri të stilit iPad Pro.

Të gjitha modelet dallojnë mes tyre për nga madhësia e tyre. Këtu keni një tabelë të dobishme për t’i krahasuar telefona me njëri-tjetrin. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
Apple thotë se shenjat e gishtërinjve mund të ‘ndryshojnë përkohësisht ngjyrën' e kornizës së titanit tek modelet Pro të iPhone 15

Apple thotë se shenjat e gishtërinjve mund të ‘ndryshojnë përkohësisht ngjyrën' e kornizës së titanit tek modelet Pro të iPhone 15

Teknologji
Finlanda ndalon shitjen e telefonave Xiaomi

Finlanda ndalon shitjen e telefonave Xiaomi

Teknologji
Qasja në “Incognito” të Chrome  nuk është gjithmonë privat, por ja se si mund ta ndryshoni atë

Qasja në “Incognito” të Chrome nuk është gjithmonë privat, por ja se si mund ta ndryshoni atë

Teknologji
Facebook ndryshon logon

Facebook ndryshon logon

Teknologji
Autori i

Autori i "Game of Thrones" dhe shkrimtarë të tjerë po e padisin OpenAI për shkeljen e të drejtave autoriale

Teknologji
iPhone 15 mund të mbushë një iPhone tjetër

iPhone 15 mund të mbushë një iPhone tjetër

Teknologji
Kalo në kategori