LAJMI I FUNDIT:

Intervistohet Blerim Devolli lidhur me Telekomin

Intervistohet Blerim Devolli lidhur me Telekomin

Biznesmeni Blerim Devolli, njëkohësisht pronar i “Z Mobile”, po intervistohet nga anëtarët e Komisionit Hetimor Parlamentar në lidhje me gjendjen në PTK dhe Vala.

Reklama

Intervista po mbahet në ambientet e Kuvendin e Kosovës. Ndryshe, me të nisur intervisti mi Devolli ka kërkuar që kjo të bëhet pa praninë e mediave.

Në anën tjetër deputetët kërkuan arsyen pse Devolli kërkon intervistim të mbyllur për media.

Anëtari i Komisionit Haxhi Avdyli kërkoi që seanca të mbahet e hapur për hir të publikut rreth asaj çfarë ka ndodhur me Z-Mobile.

Milaim Zeka anëtar, theksoi se meqë është komision hetimor, duhet reflektuar që intervistimit të bëhet i mbyllur.

“Unë e mbështes kërkesën e Blerim Devollit, që mbledhja të mbahet e mbyllur”, tha Zeka.
Kryesuesi Visar Ymeri propozoi që kjo seancë të jetë e hapur meqë edhe të intervistuar të tjerë kanë qenë të hapura. Po ashtu edhe Liburn Aliu thënë se seanca të jetë e hapur. Me shumicë votash, Komisioni mori vendim që intervista të mbahet e hapur. /KP/

Në trend Ekonomi

Më shumë
Ujë Kllokoti i bashkohet familjes RUGOVE

Ujë Kllokoti i bashkohet familjes RUGOVE

Korporata Rugove
Subvencione nga qeveria për pompat termike - zgjidhni ECOTEK për ngrohjen e shtëpisë tuaj

Subvencione nga qeveria për pompat termike - zgjidhni ECOTEK për ngrohjen e shtëpisë tuaj

ECO TEK
Hapet Thirrja Publike për subvencionim të pajisjeve efiçiente për ngrohje, qytetarët mund të aplikojnë deri më 22 nëntor

Hapet Thirrja Publike për subvencionim të pajisjeve efiçiente për ngrohje, qytetarët mund të aplikojnë deri më 22 nëntor

Ekonomi
Mirësevini në BauOutlet! – Fushë Kosovë

Mirësevini në BauOutlet! – Fushë Kosovë

Bau Market
Instituti GAP përmes grafike paraqet komunat në Kosovë që kanë pagën më të lartë dhe me të ulët në sektorin privat

Instituti GAP përmes grafike paraqet komunat në Kosovë që kanë pagën më të lartë dhe me të ulët në sektorin privat

Ekonomi
Suksesi i jashtëzakonshëm i rTrust - mbi 4000 nënshkrime elektronike në më pak se një muaj

Suksesi i jashtëzakonshëm i rTrust - mbi 4000 nënshkrime elektronike në më pak se një muaj

Ekonomi
Kalo në kategori