Interi kthehet te fitorja pas tri ndeshjesh, tani është në zonën e Ligës së Kampionëve

MILAN, ITALY - APRIL 17: Joao Cancelo of FC Internazionale Milano scores the opening goal during the serie A match between FC Internazionale and Cagliari Calcio at Stadio Giuseppe Meazza on April 17, 2018 in Milan, Italy. (Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

Interi po lufton me mish e me shpirt që të zë një vend në Ligën e Kampionëve për edicionin e ardhshëm.

Ndeshja kundër Cagliarit ishte vendimtare, pasi një hap fals në këtë ndeshje do të bëntë ziklatërit të mbeteshin prapa dhe këtë Interi duke e lejoi duke fituar në fund 4-0.

Por Interi e mori shumë seriozisht ndeshjen duke renditur rastet para portës së Alessio Cragnos.

Icardi në sulm . (Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

Ishte Joao Cancelo ai që shënoi që në minutën e tretë të ndeshjes.

Por Interi në të gjithë pjesë e parë e kërkoi edhe golin e dytë, por që Cragno ishte në krye të detyrës.

Dule gjatë ndeshjes . (Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

Me të filluar pjesa e dytë Interi gjeti golin e qetësisë. Mauro Icardi shënoi për 2-0 pas një pasimi të Thiago Alcantaras (49’).

Ishte minuta 60-të kur u shënua edhe goli i ndeshjes. Brozovic shënoi me një gjuajtje të bukur nga brenda zonës.

Brozovic shënues i një goli të bukur . (Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

Deri në fund edhe pse skuadrat kërkuan golin, u desh të pritet minuta e 90-të që Perisic të shënojë për 4-0.

Lojë e bukur e Interit dhe fitore me plot meritë.

Pas kësaj fitoreje Interi ngjitet në vendin e tretë me 63 pikë, dy më shumë se Roma dhe Lazio që kanë nga një ndeshje më pak. /Telegrafi/

Zbulohet favoriti i ri për të fituar Topin e Artë 2024: Haaland mbetet mbrapa në garë

Leicester City fiton rikthimin në Ligën Premier pa e zhvilluar ndeshjen

Juventusi mëson çmimin që duhet të paguajë për transferimin e Edon Zhegrovës

Mjafton goli i Guler, Real Madridi arkëton tri pikë në udhëtim tek Real Sociedadi

Mësohet shuma e parave që Ten Hag do të ketë në dispozicion për blerje gjatë verës