LAJMI I FUNDIT:

Instruktori i kikboksit ndaloi një plaçkitës që po i vidhte në shtëpi, derisa arriti policia

Instruktori i kikboksit ndaloi një plaçkitës që po i vidhte në shtëpi, derisa arriti policia

Leandro Bogao është instruktori i kikboksit, që e ndaloi një plaçkitës që kishte hyrë në shtëpinë e tij në Buenos Aires të Argjentinës.

Reklama

Derisa ishte duke fjetur, ai dëgjoi të lehurat e qenit të fqinjit dhe doli të shikonte se çfarë po ndodhë, kur pa dy hajna që përpiqeshin të iknin me televizionin që ia kishin vjedhur, transmeton Telegrafi.

Megjithëse ishin të armatosur, ai arriti që t’i mposhtë, derisa njërin prej tyre e kapi dhe nuk e lëshoi derisa arriti policia për ta arrestuar.

Gjatë shtrëngimit që i bëri, plaçkitësi humbi ndjenjat dhe kur i është kthyer vetëdija, ishte shumë i trullosur.

Ai tha se plaçkitësi është daja tij, derisa shtoi se banon në një shtëpi shumë afër babit të tij.

Raportohet se ai është dërguar në mbajtje, derisa shoqëruesi tij është ende në kërkim. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Fillimisht shtien me pushkë automatike dhe më pas aktivizuan jelekun me eksploziv – pamje nga sulmi terrorist në Ankara

Fillimisht shtien me pushkë automatike dhe më pas aktivizuan jelekun me eksploziv – pamje nga sulmi terrorist në Ankara

Turqia
Publikohen pamjet e shpërthimit në Ankara, dy persona kryen sulm me bombë

Publikohen pamjet e shpërthimit në Ankara, dy persona kryen sulm me bombë

Turqia
SHBA shmangu për një “fije” mbylljen e qeverisë

SHBA shmangu për një “fije” mbylljen e qeverisë

Amerika
Inicialet

Inicialet "SRB" vendosen në ambasadën e Kosovës në Kroaci, reagon deputetja shqiptare Lekaj-Përlaskaj

Kroacia
Sulm me bombë para Parlamentit turk, njëri prej sulmuesve hidhet në erë – tjetri neutralizohet nga policia

Sulm me bombë para Parlamentit turk, njëri prej sulmuesve hidhet në erë – tjetri neutralizohet nga policia

Turqia
Njësia e operatorëve të dronëve ukrainas që nuk po i lë “askund” vend ushtrisë së Vladimir Putinit

Njësia e operatorëve të dronëve ukrainas që nuk po i lë “askund” vend ushtrisë së Vladimir Putinit

Evropa
Kalo në kategori