LAJMI I FUNDIT:

Inceneratori i Fierit, Prokuroria e Posaçme SPAK dërgon për gjykim Lefter Kokën dhe Alqi Bllakon

Inceneratori i Fierit, Prokuroria e Posaçme SPAK dërgon për gjykim Lefter Kokën dhe Alqi Bllakon

Prokuroria Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) në Shqipëri njofton se ka depozituar në gjykatë dosjen për inceneratorin e Fierit për të cilin akuzohen për shpërdorim detyre dhe korrupsion ish-ministri i Mjedisit, Lefter Koka, ish-deputeti socialist Alqi Bllako dhe shumë zyrtarë të tjerë.

Reklama

Sipas SPAK, Bllako, Koka dhe zyrtarët e tjerë kanë shkelur ligjin me procedurat e dhënies së koncensionit, si dhe kanë falsifikuar dokumentet për pronën mbi të cilën është ndërtuar ky objekt.

Gjithashtu, prokuroria ka depozituar dhe provat në lidhje me shkeljet e kryera nga kompania që ka marrë koncensionin.

Njoftimi i plotë i SPAK mund të lexohet këtu. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Ushtari amerikan ia numëron Rakiqit ushtarët e plagosur nga protestuesit në Zveçan

Ushtari amerikan ia numëron Rakiqit ushtarët e plagosur nga protestuesit në Zveçan

Lajme
'Qortimi' amerikan dhe mospajtimet Kurti-Blinken, analistët: Papjekuri e kryeministrit, të tërhiqen forcat policore nga veriu

'Qortimi' amerikan dhe mospajtimet Kurti-Blinken, analistët: Papjekuri e kryeministrit, të tërhiqen forcat policore nga veriu

Donjeta Zeqiraj
Shtypi gjerman: Kosova në kufi të një krize të re të madhe

Shtypi gjerman: Kosova në kufi të një krize të re të madhe

Lajme
Gazetarë shqiptarë e serbë mbrojnë pronarin e kafenesë në Zveçan, që u hapi derën

Gazetarë shqiptarë e serbë mbrojnë pronarin e kafenesë në Zveçan, që u hapi derën

Lajme
Blinken: Veprimet e sotme në veri do të sjellin pasoja në raportet Kosovë - SHBA

Blinken: Veprimet e sotme në veri do të sjellin pasoja në raportet Kosovë - SHBA

Lajme
Kurti: U befasova nga vendimi i SHBA-së për sanksione, vendim i tepruar dhe i padrejtë

Kurti: U befasova nga vendimi i SHBA-së për sanksione, vendim i tepruar dhe i padrejtë

Politikë
Kalo në kategori