LAJMI I FUNDIT:

Imazhet që tregojnë ndotjen enorme të ambientit me mbeturina, që po shkatërron botën e egër (Foto)

Imazhet që tregojnë ndotjen enorme të ambientit me mbeturina, që po shkatërron botën e egër (Foto)
Bin it. That was the message today after a mother swan was forced to lead her seven babies through piles of litter that had found its way into the River Freshney, Lincolnshire. The swans were the centre of attention yesterday when a man was forced to jump into the water to rescue one of the cygnets swan had become separated from its mother behind a barrier. Two of the swans that live in the river at the town centre have recently become parents to seven little cygnets, while a pair of ducks have also welcomed 11 little ducklings.

Shpezët po e kanë vështirë të jetojnë pranë lumenjve, shkaku i ndotjes enorme me mbeturina.

Imazhi shqetësues i një mjellme, që e ka të vështirë të lëvizë bashke më shtatë zogj, ishte i pari që tregoi për gjendjen në të cilin ndodhen një prej lumenjve në Lincolnshire të Anglisë, transmeton Telegrafi.


Një tjetër është parë teksa qëndronte në çerdhe, të rrethuar me plehra ku kishte edhe një karrocë super-marketi.

Këto kanë bërë që shumë vullnetarë, të dalin për të pastruar ambientet, ndërsa organizatat që merren me mbrojtjen e gjallesave të egra, kërkuan të bëhet më shumë në këtë drejtim.

“Janë gjallesa të zgjuara, që do ta kuptojnë se nuk jetohet këtu dhe do të shtegtojnë pa kthim prapa” ka qenë një prej komenteve të shumta.

Megjithëse janë pastruar këto pjesë, mbeturinat vazhdojnë të mbesin, zakonisht pas ditëve të fundjavës kur njerëzit shkojnë të pushojnë dhe hedhin plehra pa kontroll. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Kjo grua e meriton çmimin Oscar, por aktrimi i shkoi huq - shikoni skenën e çuditshme në një supermarket Britani

Kjo grua e meriton çmimin Oscar, por aktrimi i shkoi huq - shikoni skenën e çuditshme në një supermarket Britani

Fun
Demi i madh po 'shëtiste' në Kroaci, shikoni si e larguan nga rruga

Demi i madh po 'shëtiste' në Kroaci, shikoni si e larguan nga rruga

Fun
Banorët e një fshati në Angli në hall nga pulat – ankohen edhe në “nivele të larta të pushtetit”

Banorët e një fshati në Angli në hall nga pulat – ankohen edhe në “nivele të larta të pushtetit”

Interesante
Testoni aftësitë tuaja matematikore: Cili numër fshihet pas shkronjës N?

Testoni aftësitë tuaja matematikore: Cili numër fshihet pas shkronjës N?

Interesante
Mbi 16 milionë shikime - babai me fëmijët u përpoq të sabotonte një grua maratoniste

Mbi 16 milionë shikime - babai me fëmijët u përpoq të sabotonte një grua maratoniste

Fun
Mbi 2.8 milionë shikime - foshnja provon për herë të parë puren e patateve

Mbi 2.8 milionë shikime - foshnja provon për herë të parë puren e patateve

Fun
Kalo në kategori