LAJMI I FUNDIT:

Ilaçi magjik i gjysheve tona: Rinon eshtrat, eliminon dhembjet e kurrizit dhe nyjave!

Ilaçi magjik i gjysheve tona: Rinon eshtrat, eliminon dhembjet e kurrizit dhe nyjave!
Woman rubbing aching back

Ky ilaç ndihmon në shërimin e artritit, osteoartritit, dhembjeve të shpinës dhe gjithë asaj që ka të bëjë me nyjat, eshtrat dhe muskujt.

Kur mjekësia bashkëkohore nuk ndihmon, më së miri është të praktikojmë mjekësinë popullore, transmeton Telegrafi.


Nëse pyesni gjyshen tuaj çfarë të bëni nëse ju dhembin nyjat, me siguri do t’jua japë recetën për përzierjen “magjike”.

Thonë që ai ilaç rinon eshtrat për 20 vjeç…

Pra, nëse ndieni vështirësi në këmbë, dhembje të nyjave, nëse ju mundojnë dhembjet e shpinës dhe keni pasoja nga ndonjë lëndim i hershëm, nuk ju nevojiten xhelet dhe yndyrat e shtrenjta, mjaftojnë disa përbërës të thjeshtë.

-73738

Ilaçi për rinimin e eshtrave – receta:

Përbërësit:

– 300 ml alkool (70%);
– 100 ml jod povidon jod;
– 10 tableta aspirinë (apo andol) prej 300 mg.

Përgatitja:

Alkoolin përzieni me jodin dhe shtoni tabletat e grimcuara të aspirinës.

Përzieni dhe lini në vend të errët 21 ditë.

Pas kësaj mund ta përdorni këtë ilaç.

Përdoreni rregullisht në formë fashe apo masazhi direkt në vendin e dhembjes.

/Telegrafi/

Në trend Shëndetësi

Më shumë
Si të mbijetojmë 85 e më shumë vite

Si të mbijetojmë 85 e më shumë vite

Kalo në kategori