LAJMI I FUNDIT:

Ide tepër të bukura për të rregulluar kopshtin: Si të bëni dhomën e qëndrimit ditor në kopshtin tuaj

Ide tepër të bukura për të rregulluar kopshtin: Si të bëni dhomën e qëndrimit ditor në kopshtin tuaj

Gjithnjë e më shumë të popullarizuara ndër kopshtarët, dhomat e kopshtit janë mënyrë e përsosur që t’i kombinoni llojet e ndryshme të luleve, ngjyrave, materialeve dhe stileve të kundërta

Reklama

Dhomat e kopshtit ofrojnë mundësi të shumta, andaj në kopshtin tuaj mund të mburreni me barin e kultivuar, mirëpo edhe me lulet e bujshme dhe ngjyra të pazakonshme, transmeton Telegrafi.

Dhoma e kopshtit nuk është e thënë patjetër të ketë mure, edhe pse mundet të ketë! Së paku disa…

Mund t’i ngjyrosni me ngjyrën e preferuar, ndërsa mbresa të veçanta do të ofrojë mozaiku i shtigjeve, si edhe i shtigjeve nga drurët dhe gurët e thyer.

Natyrisht, krahas luleve, ideale do të ishte sikur në dhomën tuaj të kopshtit – natyrisht, nëse keni hapësirë të mjaftueshme – të kultivoni edhe ndonjë pemë, drizë apo shkurre.

Gjithashtu, në dhomën e kopshtit gjithmonë ju nevojiten mobilie adekuate të cilat do të duken bukur, por edhe do të jenë të rehatshme.

Mund të jenë edhe tavolina dhe karrige klasike kopshti, por edhe garnitura të cilat na kujtojnë mobiliet në dhomën e ditës.

Nëse keni prirje për projekte, në vend se të qëndroni kot, mund t’i ndërtoni edhe vetë – ulëset bëni nga paletat, blloqet e betonit, mobilieve të vjetra dhe jastëkëve, ndërkaq rezultati me siguri do t’ju mrekullojë!

/Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Një kryqëzim midis një bulldogu dhe një chihuahua, mund të habiteni se si duket

Një kryqëzim midis një bulldogu dhe një chihuahua, mund të habiteni se si duket

Libri i madh i kafshëve
Nëse bojleri juaj lëshon këtë tingull – mund t'ju vrasë

Nëse bojleri juaj lëshon këtë tingull – mund t'ju vrasë

Bëje vet
Shpenzoni më pak energji elektrike: Bojlerin pastrojeni së paku një herë në vit

Shpenzoni më pak energji elektrike: Bojlerin pastrojeni së paku një herë në vit

Bëje vet
Horoskopi vjetor për 2023: Zbuloni se çfarë ju pret...

Horoskopi vjetor për 2023: Zbuloni se çfarë ju pret...

Astrologji
Mund të befasoheni si duket një kryqëzim midis pastorit gjerman dhe një bulldogu

Mund të befasoheni si duket një kryqëzim midis pastorit gjerman dhe një bulldogu

Kërshëri
Do t’ju vlerësojnë më shumë: Cilat pyetje duhet t’ia bëni punëdhënësit të ardhshëm?

Do t’ju vlerësojnë më shumë: Cilat pyetje duhet t’ia bëni punëdhënësit të ardhshëm?

Stil
Kalo në kategori