0Shares

Në një park në Rusi në kafaz ia kanë futur dhinë një tigri të uritur, si ushqim për ta ngrënë.

Mirëpo, ajo që askush nuk e ka pritur është që dhia dhe tigri kanë krijuar një lidhje të veçantë dhe që nga viti 2015 deri tani jetojnë në një bashkësi unike.

Tigri Amur dhe dhia Timur jetojnë në harmoni dhe aspak nuk pengojnë njëri-tjetin, transmeton Telegrafi.

Kjo është një histori e pazakontë, që po trondit instinktin kafshëror.

Amur disa muaj më parë nuk kishte treguar asnjë shenjë dhembshurie për kafshët e gjalla që futeshin në vendin ku mbahej tigri. Brenda pak minutash, preja e tij vritej. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)