LAJMI I FUNDIT:

Hyseni: Serbia e ka një sindromë, nuk pajtohet me barazinë e popullit të Kosovës

Hyseni: Serbia e ka një sindromë, nuk pajtohet me barazinë e popullit të Kosovës

Deputeti i Vetëvendosjes, Hydajet Hyseni i ka folur në lidhje me situatën e mbrëmshme në veri.

Ai u shpreh se është e drejta e Kosovës që të ndërmarrë një masë të tillë.


“Është e drejta e Kosovës që të ndërmarrë një masë të tillë, tanimë askush nuk e konteston, është edhe e faktorëve të sigurisë së Kosovës që thonë se po të bëhet diçka më shumë, do të jemi në mbrojtje në anën e palës së ligjshme”, tha ai.

Tutje, Hyseni u shpreh se Serbia e ka një sindromë që nuk pajtohet me barazinë e popullit të Kosovës, përcjell Klankosova.tv.

“Prej se e dimë ne, Kosova ka pasur një sindromë , e ka edhe tani, nuk pajtohet dot me barazinë e popullit të Kosovës, nuk pajtohet me lirinë e Kosovës dhe të gjitha të tjerat janë vetëm pretekste për të fituar kohë”, u shpreh ai në Klan Kosova.

Në trend Lajme

Më shumë
Efekti

Efekti "TikTok", mbi 15 nxënëse të dy shkollave në Fushë-Kosovë dyshohet se i kanë gërvishtur duart e tyre

Arsim
Hapja e urës në Mitrovicë: Për disa

Hapja e urës në Mitrovicë: Për disa "rritje e tensioneve", për të tjerët "gjë e mençur"

Lajme
“Provat mund të na dërgojnë diku tjetër”- Elshani flet për serbin që u arrestua për spiunazh

“Provat mund të na dërgojnë diku tjetër”- Elshani flet për serbin që u arrestua për spiunazh

Siguri
Ndryshimet në skemën sociale, familjet në nevojë që kanë fëmijë mbi pesë vjeç mund të aplikojnë sërish për ndihmë financiare

Ndryshimet në skemën sociale, familjet në nevojë që kanë fëmijë mbi pesë vjeç mund të aplikojnë sërish për ndihmë financiare

Lajme
I zhdukur që nga 22 maji, Gëzim Trakaniqi nga Peja gjendet shëndosh e mirë

I zhdukur që nga 22 maji, Gëzim Trakaniqi nga Peja gjendet shëndosh e mirë

Komunat
Musliu: Kryqëzimi i fuqive në Mal të Zi - ndryshimi i kursit dhe arrestimi i Gjukanoviqit

Musliu: Kryqëzimi i fuqive në Mal të Zi - ndryshimi i kursit dhe arrestimi i Gjukanoviqit

Politikë
Kalo në kategori