LAJMI I FUNDIT:

Humbje që dhemb për PSG-në, Nantes ia merr tre pikë në shtëpi

Humbje që dhemb për PSG-në, Nantes ia merr tre pikë në shtëpi

Paris Saint-Germain ka pësuar humbje në shtëpi ndaj Nantes me rezultat 2-1 në kuadër të javës së 29-të në Ligue 1.

Reklama

Skuadra franceze kaloi në epërsi me anë të Julian Draxler në minutën e 42-të, me kaq edhe u mbyll pjesa e parë.

Por, 45 minutat e dytë ishin të pafat për PSG-në që pësoi dy gola nga mysafirët.

Në minutën e 59-të, Nantes i barazoi shifrat në 1-1 me golin e realizuar nga Randal Kolo.

Skuadra mysafire nuk u ndal me kaq dhe ia doli të përmbysë rezultatin me golin e Moses Simon (71’), që u asistua nga Koli.

Parisient tentuan deri në fund që të merrnin së paku një pikë, mirëpo Nantes ishte shumë e organizuar në mbrojtje.

Pas javës së 29-të, PSG gjendet në vendin e dytë me 60 pikë, tre më pak se lideri Lille. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Premier League
Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Premier League
Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori