LAJMI I FUNDIT:

Hoteli i rrejshëm në Australi po habit kalimtarët, shumë duan të bëjnë edhe rezervime – në fakt është skulpturë

Hoteli i rrejshëm në Australi po habit kalimtarët, shumë duan të bëjnë edhe rezervime – në fakt është skulpturë

Hoteli EastLink i “ndërtuar” në afërsi të një autostrade në periferi të Melbourne, Australi, është dizajnuar të duket si hotel i vërtetë, por në fakt është një skulpturë.

Reklama

Ky model i skulpturës që është i madh dhe kushtoi 1.2 milionë dollarë për t’u ndërtuar, ishte dizajnuar nga artisti kanadez Callum Morton i cili e prezantoi në vitin 2007, transmeton Telegrafi.

Ajo habit shumë njerëz derisa kalojnë pranë saj, madje disa tentojnë të bëjnë rezervime për të qëndruar në këtë “hotel” edhe pse nuk ka asnjë dhomë brenda.

Shumë njerëz telefonojnë për të rezervuar dhoma, dhe shpesh ndalen në parkingun pranë skulpturës duke tentuar të kontaktojnë me dikë.

Është një strukturë prej betoni dhe çeliku dhe panele të xhamit, me përmasa 12 metra i gjerë dhe 20 i lartë. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Peshkaqeni tmerron turistët britanikë në Afrikën e Jugut, u vërsulet në barkë – tregon dhëmbët e mprehtë

Peshkaqeni tmerron turistët britanikë në Afrikën e Jugut, u vërsulet në barkë – tregon dhëmbët e mprehtë

Interesante
Në një televizion britanik, e ftuara shkoi lakuriq në emision – dhe kishte një arsye për këtë

Në një televizion britanik, e ftuara shkoi lakuriq në emision – dhe kishte një arsye për këtë

Interesante
Ushtari ukrainas befason të birin në ditën kur po festonte ditëlindjen

Ushtari ukrainas befason të birin në ditën kur po festonte ditëlindjen

Interesante
Deshi ta prekë dhe të bëjë selfie, turistja për pak sa nuk e pëson nga bizoni në parkun Yellowstone

Deshi ta prekë dhe të bëjë selfie, turistja për pak sa nuk e pëson nga bizoni në parkun Yellowstone

Interesante
Disa raste kur njerëzit shijuan diçka të pazakontë

Disa raste kur njerëzit shijuan diçka të pazakontë

Interesante
Shikoni sesi kjo mace i ndryshon humori në një sekondë

Shikoni sesi kjo mace i ndryshon humori në një sekondë

Fun
Kalo në kategori