LAJMI I FUNDIT:

Horoskopi dhe Kamasutra, pozicioni i preferuar për çdo shenjë

Horoskopi dhe Kamasutra, pozicioni i preferuar për çdo shenjë
Reklama

Yjet i kënaqin pa diskutim të gjithë, duke ofruar pozicione të ndryshme si për burrat, si për gratë: epo atëherë le të frymëzohemi!

Kur flitet për seks ka akoma ndonjë që mund të na skandalizoj. Megjithatë, Kamasutra, një tekst i lashtë indian mbi sjelljet seksuale njerëzore, ka një origjinë shumë të lashtë. Ekzistojnë shumë pozicione seksuale, për të gjitha shijet.


Horoskopi na ndihmon të zbulojmë se cili pozicion i Kamasutrës është më i përshtatshëm për çdo shenjë zodiakale.

Yjet i kënaqin të gjithë pa dallim, duke propozuar pozicione të ndryshme për burrat dhe gratë, që i përkasin së njëjtës shenjë: le të frymëzohemi!

DASHI

Mashkulli dash – Je një njeri i zjarrtë dhe pasionant, dhe kur bëhesh gati për seks, nuk mendon shumë për pozicionin. Ndoshta as vet nuk e dini, por një nga pozicionet tuaja të preferuara është pozicioni i antilopës, me gruan në gjunjë dhe ti i kapur pas saj, si antilopat e vërteta.

Femra dash – Ju jeni një grua që adhuroni të komandoni, madje edhe në seks jeni ju që merrni rolin kryesor. Pozicioni juaj i preferuar nuk mund të jetë tjetër veçse ai i amazonës, me partnerin poshtë teje dhe plotësisht i palëvizshëm. Është një pozicion i përshtatshëm për ta bërë edhe në makinë.

DEMI

Mashkulli dem – Juve në seks ju pëlqen thjeshtësia dhe pasioni më mishtor. Nuk doni të humbni kohë me pozicione që kërkojnë shumë përpjekje. Pozicioni juaj i preferuar është 69: seksi oral me ty sipër dhe gruaja poshtë. Pastaj vjen gjithë pjesa tjetër.
Femra dem – Edhe ju, ashtu si mashkulli i shenjës tuaj, e pëlqeni seksin oral. Por gjithashtu do që të jesh rehat, dhe për këtë zgjedh pozicionin e kundërt 69: seks oral me ty poshtë dhe mashkulli sipër. Të pëlqen ngadalësia dhe do të shijosh çdo moment të këtij pozicioni.

BINJAKËT

Mashkulli i binjak – Të pëlqen të eksperimentosh gjithmonë diçka të re dhe thellë-thellë për ju edhe seksi është një lojë. Ndër pozicionet tuaja të preferuara është pilivesa: ju i shtrirë në shtrat dhe femra sipër, me krahun e kundërt dhe duart të kapura në krevat për të lëvizur më mirë.

Femra binjak – Për një grua intelektuale si ju, seksi parashikon një kuptim të madh mendor. Ndër pozicionet tuaja të preferuara është alfabeti: ti e shtrirë në krevat me një këmbë të ngritur mbi shpatullën e mashkullit. Loja e shikimeve që krijohet është shumë interesante.

GAFORRJA

Mashkulli gaforre – Je një mashkull i dashur dhe gjithashtu mjaft tradicional. Të pëlqen ta bësh femrën të ndihet e sigurt gjatë seksit. Një nga pozicionet tuaja të preferuara është valvula: ti sipër dhe femra poshtë, të kapeni tërësisht me njëri-tjetrin sikur të ishit një trup i vetëm.

Femra gaforre – Për ju është e rëndësishme që gjatë seksit të krijohet një intimitet me partnerin. Një nga pozicionet më të ëmbla dhe relaksuese padyshim është ai i lugëve: me mashkullin pas teje që të mbulon. Me këtë pozicion mund të putheni edhe në buzë.

LUANI

Mashkulli luan – Je pasionant dhe romantik, dhe je bërë për seks të egër. Një nga pozicionet e tua të preferuara është bashkimi i tigrave: është një variant i misionarit me femrën që ngre këmbët për të mbështjellë dhe shtrënguar veten. Kënaqësia është e garantuar.

Femra luan – Jeni shumë e nxehtë dhe egocentrizmi juaj shfaqet edhe në seks dhe të pëlqen të prishesh nga partneri duke menduar ndonjëherë vetëm për kënaqësinë tuaj. Teleskopi është një pozicion që ju çmend: ti në këmbë pas murit dhe burri që praktikon seksin oral.

VIRGJËRESHA

Mashkulli virgjëreshë – Ndonjëherë nuk dëshiron të ndryshosh pozicion me partneren, jo për shkak të mungesës së imagjinatës, por nga droja. Ndër pozicionet tuaja të preferuara është ai i maces: me ty të shtrirë komplet mbi femrën tënde, me fytyrën e fshehur pas qafës së saj.

Femra virgjëreshë – Pavarësisht pamjes suaj të pafajshme, në shtrat transformohesh në një femër pa tabu. Ndër pozicionet tuaja të preferuara është karroja, me mashkullin e shtrirë në shpinë dhe ti e pozicionuar mbi kuvertë sipër tij. Të pëlqen të të shikojë partneri çfarë di të bësh.

PESHORJA

Mashkulli peshore – Në seks, ashtu edhe në dashuri, luani një rol pasiv dhe të pëlqen që femra ta marrë komandën. Pozicioni juaj i preferuar është ai i bretkosës, me femrën si bretkosë sipër teje, që të shikon në sy dhe pëshpërit fjalë provokuese.

Femra – je një damë e bukur dhe nuk turpërohesh të tregosh shprehjet e fytyrës ndërkohë që bën seks. Pozicioni ideal për ju është ai i peshores, me ju shtrirë në shpinë dhe partnerin në gjunjë që të ngre legenin dhe këmbët, duke t’u afruar ty.

AKREPI

Mashkulli akrep – Je një adhurues i madh i seksit, në të llojet e tij. Seksi oral është padyshim ai që ju eksiton më shumë. Adhuron të ta bëjnë, por akoma më shumë ta bësh ti. Ndër pozicionet e tua të preferuara është ai i peshkimit, me femrën të ulur qetësisht në gojën tënde.

Femra akrep – Ty nuk të pëlqejnë gjërat e thjeshta, por seksin e pëlqen dhe ndër pozicionet tuaja të preferuara është ai i akrepit: mashkulli i ulur në dysheme (ose në krevat) me këmbët e kryqëzuara dhe ti shtrirë me këmbët pas shpinës së tij, dhe me anën përballë tij.

SHIGJETARI

Mashkulli shigjetar – Je një mashkull pasionant dhe asnjë nga të dashurat e tua nuk është ankuar kurrë për ty. Ndër pozicionet tuaja të preferuara në seks është kudhra: femra e shtrirë në shpinë, me këmbët e bashkuara dhe të përkulura në barkun tuaj dhe ti në gjunjë para saj.

Femra shigjetar – Je një femër që merr iniciativa dhe në seks merr lehtësisht atë që dëshiron. Pozicioni juaj i preferuar është ai i Andromakës: bandilli i shtrirë në shtrat dhe ti sipër tij dhe merrni kënaqësinë e dëshiruar me ritmin e diktuar nga ju.

BRICJAPI

Mashkulli bricjap – Nuk të pëlqen të eksperimentosh pozicione të reja dhe mëkat që keni pak fantazi. Në seks preferon pozicionet klasike si ai i misionarit: pozicioni me ju sipër dhe femra poshtë. Në fund të fundit, këtë pozicion e duan të gjithë!
Femra bricjap – Shpesh akuzohesh se je një femër e ftohtë, por në seks ke një pasion të madh. Ke nevojë vetëm për ngrohtësi. Pozicioni juaj ideal është ai i gërshërëve të mbyllura: mashkulli sipër dhe ti poshtë që shtrëngon këmbët për të rritur kënaqësinë.

UJORI

Mashkulli ujor – Ju nuk jeni një mashkull shumë sentimental dhe nuk e ndjen nevojën për ta parë damën tënde në sy. Pozicioni ideal mund të jetë ai aeroplan: me gruan e gjunjëzuar me kokën dhe krahët hapur dhe ti nga mbrapa. Jeni gati për të fluturuar?

Femra ujor – Juve në seks ju pëlqen të eksperimentoni pozicione të reja dhe vende të reja. Pozicioni ideal, sidomos për në zyrë është Dirty Dancing: duke qëndruar në këmbë me mashkullin me shpatulla për muri dhe ju e përkulur para tij, e ai që u ngre njërën këmbë.

PESHQIT

Meshkujt peshq – Je një mashkull i dashur dhe në seks të pëlqen që edhe femra të jetë aktive. Pozicioni juaj i preferuar është ai i fletës: përkrah njëri-tjetrit, dama duke pëshpëritur fjalë provokuese e shtrënguar rreth teje dhe me njërën këmbë të ngritur.

Femrat peshq – Je një damë shumë sensuale dhe romantike. Në seks i jepesh plotësisht partnerit tënd. Pozicioni juaj i preferuar është ai i gjykatësit: me ty të shtrirë në buzë të krevatit dhe mashkulli sipër gjunjëzuar në tokë dhe me buzët tek gjoksi juaj.

Në trend Stil

Më shumë
Ishulli i fantazmave, një vend ku pasqyrat ishin të ndaluara

Ishulli i fantazmave, një vend ku pasqyrat ishin të ndaluara

Çfarë të vizitosh
Pse pajisjet kryesore quhen

Pse pajisjet kryesore quhen "teknikë e bardhë"? Përgjigjja është shumë e thjeshtë

Stil
Përdorni aspirinën për t’i zbardhur rrobat dhe për t’i larguar njollat e djersës

Përdorni aspirinën për t’i zbardhur rrobat dhe për t’i larguar njollat e djersës

Këshilla dhe ide
Mos e hidhni hirin: Mund të përdoret për të neutralizuar aromat e pakëndshme ose për të hequr njollat nga mobiliet

Mos e hidhni hirin: Mund të përdoret për të neutralizuar aromat e pakëndshme ose për të hequr njollat nga mobiliet

Bëje vet
Bima e shtëpisë që mirëmbahet më lehtë: Ujitet një herë në dhjetë ditë dhe mund të zgjasë me dekada

Bima e shtëpisë që mirëmbahet më lehtë: Ujitet një herë në dhjetë ditë dhe mund të zgjasë me dekada

Lule
Hëna e plotë te Binjakët: Zbulo se ç’do të ndodhë me shenjën tënde

Hëna e plotë te Binjakët: Zbulo se ç’do të ndodhë me shenjën tënde

Astrologji
Kalo në kategori