LAJMI I FUNDIT:

“Holy boom”, film për emigrantët shqiptarë

“Holy boom”, film për emigrantët shqiptarë

Luli Bitri luan në filmin grek “Holy boom”, që u shfaq në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit në Tiranë (TIFF).

Reklama

Bitri ka rolin emigrantes ilegale në Greqi. Jeta e saj, bashkë me të foshnjës, do të marrë tjetër drejtim, kur i shoqi i ndahet aksidentalisht nga jeta. Teksa i duhet që të kthejë trupin e burrit në shtëpi, nis të përballet me policinë, paragjykimet, por edhe me racizmin në Greqi. /Shqiptarja/

Në trend Kultura

Më shumë
Enver Hoxha dhe Skënderbeu në një pikturë!

Enver Hoxha dhe Skënderbeu në një pikturë!

Kulture
PERËNDIJA

PERËNDIJA

Poezi
Gjithçka filloi nga një poezi ...

Gjithçka filloi nga një poezi ...

Libri
MES MEMECËVE

MES MEMECËVE

Poezi
Afganistani

Afganistani

Kulture
Erotika e Janis Ricos

Erotika e Janis Ricos

Kulture
Kalo në kategori