Kombëtarja e Holandës dhe ajo e Ukrainës luajnë sot (e diel) mes vetë në ndeshjen e parë të vlefshme për Grupin C në Euro 2020.

Tulipanët dhe ukrainasit e nisin sot fushatën e Euro 2020 dhe presin rezultat pozitiv nga ndeshja e parë e Grupit.

Ky takim i vlefshëm për Grupin C pritet të zhvillohet në ‘Johan Cruijff Arena’ të Amsterdamit me fillim nga ora 21:00.

Trajnerët e të dyja skuadrave janë gati për këtë ndeshje dhe pritet të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Te Holanda nga minuta e parë pritet të luajnë yje si Frenkie De Jong, Stefan de Vrij dhe Memphis Depay, ndërsa as te Ukraina nuk mungojnë yjet e ekipit.

Formacionet e mundshme:

Holandë: Stekelenburg; Timber, De Vrij, Blind; Dumfries, De Roon, Wijnaldum, De Jong, Wijndal; Depay, Weghorst;

Ukrainë: Buschan; Zabarryi, Matvienko, Mykolenko; Karavaev, Stepanenko, Sydorchuk, Zinchenko; Shaparenko; Malinovski, Yaremchuk;

/Telegrafi/

Luani dhe fitoni shpërblime këtu >

Më shumë lajme nga kampionati Euro 2020 >