LAJMI I FUNDIT:

Holanda ua ndalon nëpunësve civilë përdorimin e TikTok-ut në telefonat e punës

Holanda ua ndalon nëpunësve civilë përdorimin e TikTok-ut në telefonat e punës

Nëpunësve civilë holandezë nuk do t’ju lejohet së shpejti përdorimi i aplikacionit TikTok në telefonat e tyre të punës, tha të martën Ministria e Brendshme holandeze, pas vendimeve të ngjashme nga vendet e tjera evropiane.

Reklama

Ministria holandeze tha se dekurajonte që në të telefonat e lëshuar nga qeveria të përdornin të gjitha aplikacionet nga “vendet me një program agresiv kibernetik që synon interesat e Holandës”, transmeton Telegrafi.

Agjencia holandeze e inteligjencës AIVD, muajin e kaluar renditi Kinën, Rusinë, Iranin dhe Korenë e Veriut si vendet që kishin program të tillë sulmues kibernetik, që krijonte rrezikun e spiunazhit.

Belgjika këtë muaj gjithashtu mori vendimin për ta ndaluar TikTok-un, që është në pronësi të firmës kineze ByteDance, nga telefonat dhe kompjuterët e punonjësve të qeverisë federale. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
Google ka penalizuar gjuhën shqipe nga platformat Google Ads dhe Adsense, iniciuesi i peticionit tregon se çka po humbin bizneset dhe mediat në trevat shqiptare

Google ka penalizuar gjuhën shqipe nga platformat Google Ads dhe Adsense, iniciuesi i peticionit tregon se çka po humbin bizneset dhe mediat në trevat shqiptare

Muhamet Hajrullahu
Inteligjenca Artificiale zbuloi peshën e Kim Jong Un, thotë Koreja e Jugut

Inteligjenca Artificiale zbuloi peshën e Kim Jong Un, thotë Koreja e Jugut

Teknologji
GPT-5 spekulohet të jetë më inteligjent se njerëzit, kur do të vijë dhe çfarë mund të ketë?

GPT-5 spekulohet të jetë më inteligjent se njerëzit, kur do të vijë dhe çfarë mund të ketë?

Teknologji
Shpenzoi gati 4,000 orë për ta edituar, Mr.Beast paralajmëron projektin e radhës që thotë se do të ndryshojë rrjedhën e videove në YouTube

Shpenzoi gati 4,000 orë për ta edituar, Mr.Beast paralajmëron projektin e radhës që thotë se do të ndryshojë rrjedhën e videove në YouTube

Teknologji
Apple mund të prezantojë

Apple mund të prezantojë "disa" Mac në WWDC

Teknologji
Lando Norris përfundon i fundit në video-lojën F1 2023

Lando Norris përfundon i fundit në video-lojën F1 2023

Lojëra
Kalo në kategori