LAJMI I FUNDIT:

Herrera mund t’i kushtojë Interit 20 milionë euro

Herrera mund t’i kushtojë Interit 20 milionë euro
Hector Herrera duke festuar golin ndaj RB Leipzig në fazën e grupeve të LK-së (Foto: Getty Images)

Interi është duke tentuar të krijojë një skuadër sa më të mirë për sezonin e ri 2018/19.

Reklama

Kjo pasi trajneri Luciano Spalletti dëshiron një fond sa më të madh të lojtarëve pasi atij i është shtuar tani pjesëmarrja edhe në Ligën e Kampionëve.

Një nga lojtarët në radarin e zikaltërve është edhe Hector Herrera i Portos.

Filipe Luis dhe Hector Herrera gjatë një dueli në ndeshjen Meksikë – Brazil në Botërorin Rusia 2018 (Foto: Getty Images)

Sipas Gazzetta dello Sport, çmimi i mesfushorit është 20 milionë euro, që për klubin italian konsiderohet i përballueshëm.

28-vjeçarit i skadon kontrata në vitin e ardhshëm dhe kështu klubi nga Estadio do Dragon është paksa i detyruar ta shes tani, në mënyrë që ai mos të largohet pastaj si lojtar i lirë.

Formacioni i mundshëm i Interit për sezonin 2018/19 me blerjet e deritanishme
Lexo po ashtu Formacioni i mundshëm i Interit për sezonin 2018/19 me blerjet e deritanishme

Në sezonin e fundit për Porton në 32 ndeshje ka shënuar tre gola dhe ka dhuruar katër asistime.

Për atë interesim kanë shfaqur edhe shumë skuadra të njohura, në mesin e tyre edhe Arsenali e Lyoni. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Ilkay Gundogan 'pajtohet me një marrëveshje trevjeçare' për t'u larguar nga Man City

Ilkay Gundogan 'pajtohet me një marrëveshje trevjeçare' për t'u larguar nga Man City

Ndërkombëtare
Më në fund zgjidhet debati për 'GOAT', tashmë ka një fitues të qartë

Më në fund zgjidhet debati për 'GOAT', tashmë ka një fitues të qartë

Ndërkombëtare
Tuchel kërkon largimin e shtatë yjeve nga Bayern Munichu këtë verë, Sadio Mane mund të jetë largimi kryesor

Tuchel kërkon largimin e shtatë yjeve nga Bayern Munichu këtë verë, Sadio Mane mund të jetë largimi kryesor

Bundesliga
Zyrtare: Konrad Laimer, lojtar i ri i Bayern Munichut

Zyrtare: Konrad Laimer, lojtar i ri i Bayern Munichut

Bundesliga
Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Ligat tjera
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Kalo në kategori