LAJMI I FUNDIT:

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Janë zhvilluar ndeshjet e para çerekfinale në garën më të madhe evropiane për klube Ligën e Kampionëve dhe tanimë pyetja më e shpeshtë është se kush do ta fitoj trofeun më të çmuar evropian?.

Gjatë një paraqitje në CBS Sports , Thierry Henry mbështeti fuqishëm Arsenalin për të fituar Ligën e Kampionëve dhe për të ngritur trofeun pavarësisht se kush është kundërshtari.


Të gjithë ekspertëve iu kërkua të zgjidhnin skuadrat finaliste, derisa Henry refuzoi të shtonte një kundërshtar, por tha se Arsenali do ta fitoj gjithsesi.

Henry tregon arsyen pse Jurgen Klopp vendosi të largohet nga Liverpooli
Lexo po ashtu Henry tregon arsyen pse Jurgen Klopp vendosi të largohet nga Liverpooli

Shumica e mbështetën Manchester Cityn ose Real Madridin për të fituar, por kur i erdhi radha, legjenda e Arsenalit ishte i qartë në mendimin e tij.

“Oh unë? Më intereson vetëm Arsenali sepse ata janë ende në garë. Kështu që unë do të shkoj direkt me kampionin. Arsenalin. Mirupafshim, shihemi më vonë”, tha Henry.

Përgjigja e legjendës franceze solli të qeshura në studio, por Gunners këtë edicion janë në formë të shkëlqyer.

Në ndeshjen e parë në Emirates Stadium, Arsenali barazoi 2-2 me Bayern Munich dhe do ta kërkojnë kalimin në gjysmëfinale në Allianz Arena.

Në rast se Arsenali kalon në gjysmëfinale do të përballet me fituesin e çiftit Real Madrid – Manchester City, derisa në anën tjetër janë skuadrat Atletico Madrid – Borussia Dortmund dhe PSG – Barcelona. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Premier League
Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Premier League
Shpjegohet pse Chelsea nuk do të

Shpjegohet pse Chelsea nuk do të "pranojë automatikisht" vendin në Ligën e Konferencës

Premier League
Prezantimi i Kylian Mbappes te Real Madridi do të jetë i inspiruar nga transferimi i Ronaldos në Bernabeu

Prezantimi i Kylian Mbappes te Real Madridi do të jetë i inspiruar nga transferimi i Ronaldos në Bernabeu

La Liga
“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

La Liga
Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

La Liga
Kalo në kategori