Ky është momenti rrëqethës kur një djalë i vogël hedh në erë pusetën brenda të cilës hedh fishekzjarrin, duke mos e ditur se gypi i kanalizimit ishte bllokuar nga metani.

Videoja e publikuar më poshtë është filmuar në qytetin Chifeng në Mongoli gjatë të enjtes. Aty shihet një djalë i vogël që mundohet të fut fishekzjarrin në pusetë, por mjaftoi një shkëndi e vogël që të shpërthen dhe gjithçka përreth të shkatërrohet nga metani, transmeton Telegrafi.

Pas shpërthimit të fuqishëm të gjithë banorët përreth dolën për të parë se çfarë ka ndodhur, ndërsa kubëzat e vendosura u shkatërruan nga metani që pothuajse gati hodhi në erë tërë lagjen.

Megjithatë, vogëlushi ka shpëtuar duke ikur disa sekonda më parë nga vendi ku ndodhi shpërthimi, e kamerat e sigurisë kanë filmuar këtë moment rrëqethës.

Sipas policisë, metani kishte shpërthyer në momentin që ka pasur kontakt me zjarrin, duke bërë kështu që puseta të hidhet në erë. /Telegrafi/