Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Albulena Haxhiu në një prononcim të shkurtër për media tha se Policia e Kosovës është duke pritur tek salla e Grupit parlamentar për ta arrestuar deputetin Driton Çuashi.

Ajo tha se Policia nuk ka të drejtë t’i arrestojë deputetët në Kuvendin e Kosovës.

Driton Çaushi nga Lëvizja Vetëvendosje ka hedhur gazin lotsjellës në Komisionin për punë të Jashtme.

Gaz lotsjellës në Komisionin për Punë të Jashtme Gaz lotsjellës në Komisionin për Punë të Jashtme

Në mbledhjen e Komisionit për Punë të Jashtme po bëhej shqyrtimi i Projektligjit për ratifikimin e Marrëveshjes për Kufirin Shtetëror në mes të Republikës së Kosovës dhe Malit të Zi.

Pas debateve të ashpra, ka eskaluar situata dhe nënkryetari i Vetëvendosjes ka hedhur gaz lotsjellës. /Telegrafi/