LAJMI I FUNDIT:

Haradinaj: Gjysma e punës është kryer me vendimin për shkarkimin e Sefajt dhe Gashit (Video)

Haradinaj: Gjysma e punës është kryer me vendimin për shkarkimin e Sefajt dhe Gashit (Video)

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka theksuar se gjysma e punës është kryer në momentin kur është dhënë vendimi për shkarkimin e ministrit të Punëve të Brendshme (MPB), Flamur Sefaj dhe drejtorit të Agjencionit Kosovar të Intelegjencës (AKI).

Ai këto komente i bërë në një konferencë për media ku tha se pjesën tjetër të punës e kryen presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, me vendimin për shkarkimin e këtyre dy eksponentëve.


“Nëse nuk kryhet pjesa tjetër e punës, ne nuk mund të flasim për diçka hipotetike”, ka shtuar Haradinaj. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Dëshmitari thotë se në natën kritike e kishte parë në një kafiteri njërin nga të akuzuarit për vrasjen e trefishtë në Gllogjan

Dëshmitari thotë se në natën kritike e kishte parë në një kafiteri njërin nga të akuzuarit për vrasjen e trefishtë në Gllogjan

Drejtësi
Edhe në rigjykim, Dardan Krivaqa e Arbër Sejdiu deklarohen të pafajshëm për vrasjen e Marigona Osmanit

Edhe në rigjykim, Dardan Krivaqa e Arbër Sejdiu deklarohen të pafajshëm për vrasjen e Marigona Osmanit

Drejtësi
LDK injoron letrën e PDK-së, Mustafa: Përgjigjen tashmë ia kemi kthyer ideatorit të vërtetë

LDK injoron letrën e PDK-së, Mustafa: Përgjigjen tashmë ia kemi kthyer ideatorit të vërtetë

Politikë
QKMK u bën thirrje qytetarëve t’i shmangen qarkullimit përmes pikave kufitare me Serbinë, të shtunën protestohet në territorin serb

QKMK u bën thirrje qytetarëve t’i shmangen qarkullimit përmes pikave kufitare me Serbinë, të shtunën protestohet në territorin serb

Lajme
Gazetarja: Turistët nga Kosova

Gazetarja: Turistët nga Kosova "braktisin" Durrësin, shtohen rezervimet nga vendet e BE-së dhe Britania

Lajme
Ish-ushtaraku: Serbia nuk mund të hyjë brenda kufijve të Kosovës, e kemi NATO-n

Ish-ushtaraku: Serbia nuk mund të hyjë brenda kufijve të Kosovës, e kemi NATO-n

Siguri
Kalo në kategori