LAJMI I FUNDIT:

Haikou, qyteti me një milion motoçikleta elektrike

Haikou, qyteti me një milion motoçikleta elektrike

Haikou, një qytet në provincën jugore kineze të Hainan, ka arritur një moment historik në sektorin e transportit.

Reklama

Numri i motoçikletave elektrike të regjistruara në qytet ka kaluar një milion, duke e bërë atë një nga qytetet me numrin më të madh të motoçikletave elektrike me dy rrota në Kinë.

Popullariteti në rritje i motoçikletave elektrike i atribuohet mirëdashjes së tyre mjedisore dhe efektivitetit të kostos, raporton trt.

Me emetime zero dhe kosto të ulëta, motoçikletat elektrike janë bërë mënyra kryesore e transportit për shumë udhëtarë në Haikou.

Përdorimi i motoçikletave elektrike është bërë gjithashtu gjithnjë e më i popullarizuar në mesin e shoferëve të dërgesave.

Më shumë se një milion pronarë të regjistruar të motoçikletave elektrike në Haikou përfaqëson një hap të rëndësishëm drejt një të ardhmeje më të gjelbër dhe një mjedisi më të pastër.

Qyteti vazhdon të promovojë përdorimin e automjeteve elektrike dhe pritet një rritje edhe më e madhe në vitet e ardhshme. /Telegrafi/