Erling Haaland i ka dërguar mesazhe Jude Bellingham gjatë Kupës së Botës “Katar 2022”, ndërsa ylli i Anglisë shkëlqen me kombëtaren.

Reklama

Bellingham ka luajtur për Anglinë në Kupën e Botës, duke prodhuar një paraqitje të bujshme në fitoren 3-0 të skuadrës së tij ndaj Senegalit në fazën e 1/8-tës.

Ai ka rritur reputacionin e tij si një yll i mesfushës dhe mbetet subjekt i spekulimeve intensive të transferimeve.

Liverpooli mendohet se është duke e kontrolluar 19-vjeçarin, për të mos përmendur Manchester Cityn, me Haaland që i dërgoi mesazhe lojtarit gjatë Kupës së Botës.

Haaland, i cili kaloi dy vjet së bashku me Bellinghamin te Borussia Dortmund, i dërgoi mesazh para dhe pas fitores 6-2 të Anglisë ndaj Iranit.

Reklama

“Ai është gjithmonë me të vërtetë inkurajues. Ai më dërgoi mesazh para dhe pas ndeshjes së parë vetëm duke thënë, ‘fat të mirë’ dhe më pas tha ‘bravo’. Ai është një djalë i mirë”, ka thënë fillimisht Bellingham për BBC Sport.

Reklama

“Ne flasim herë pas here për të qenë të drejtë. Normalisht kur luajmë të dy është më shpesh, por normalisht janë gjëra pa kuptim për të qenë i sinqertë, vetëm nëse ai sheh diçka që e bën të qeshë ose nëse unë shoh diçka që ne kemi folur përpara se t’ia dërgojmë njëri-tjetrit”.

“Por nuk është kurrë e përditshme, të kontrollojmë njëri-tjetrin”, përfundoi anglezi.

Reklama

Haaland u largua nga Dortmundi verën e kaluar për t’u bashkuar me Cityn, me Bellingham që pritet të largohet nga klubi gjerman në verën e vitit 2023. /Telegrafi/