LAJMI I FUNDIT:

Grupi i burrave indian u shtrinë vullnetarit në tokë që të shtypen nga lopët, besojnë se ky veprim u sjell fat dhe prosperitet (Video, +16)

Grupi i burrave indian u shtrinë vullnetarit në tokë që të shtypen nga lopët, besojnë se ky veprim u sjell fat dhe prosperitet (Video, +16)
Reklama

Disa burra në Indi kanë dalë vullnetar që t’i shtyp një tufë e lopëve, duke shpresuar se ky veprim do t’ju sjellë fat dhe prosperitet vendit të tyre.

Ky ritual tradicional tregon devotshmërinë e tyre duke marrë pjesë në eventin e organizuar në Ujjain të Madhya, transmeton Telegrafi.


Turma e njerëzve që ishin mbledhur për të parë këtë ngjarje, shihen se si i bashkohen vullnetarëve duke u shtrirë në tokë që të shtypën nga lopët.

Por, edhe pse shumica prej tyre janë lënduar, ata besojnë se fakti që kanë dalë vullnetar për këtë ritual do t’ju ndihmojë të shërojnë plagët dhe të mos kenë probleme.

Sipas besimtarëve të këtij vendi, ky ritual jo vetëm që ua shëron plagët dhe zgjidh problemet, por gjithashtu u sjell prosperitet dhe pasuri familjarëve të tyre. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Baba Vanga parashikoi se në vitin 2024 do të bëhet një atentat ndaj Putinit

Baba Vanga parashikoi se në vitin 2024 do të bëhet një atentat ndaj Putinit

Interesante
Burri nga Gjermania shet monedhën 2 euroshe për 99 mijë

Burri nga Gjermania shet monedhën 2 euroshe për 99 mijë

Interesante
Profesori filmohet duke bërë seks me studenten (Video, +18)

Profesori filmohet duke bërë seks me studenten (Video, +18)

Fun
Vajza nuk mund ta besonte kur pa se kush po e çante murin për të hyrë në dhomën e saj

Vajza nuk mund ta besonte kur pa se kush po e çante murin për të hyrë në dhomën e saj

Fun
Dramë e paprecedentë në qendrën tregtare: 'Sirenës' i ngeci bishti gjatë performancës dhe për pak sa nuk u mbyt

Dramë e paprecedentë në qendrën tregtare: 'Sirenës' i ngeci bishti gjatë performancës dhe për pak sa nuk u mbyt

Interesante
Po të mos e kishte parë, kush e di se çfarë do të kishte ndodhur: Ja ku një burrë e gjeti një gjarpër vdekjeprurës

Po të mos e kishte parë, kush e di se çfarë do të kishte ndodhur: Ja ku një burrë e gjeti një gjarpër vdekjeprurës

Fun
Kalo në kategori