Një video e shpërndarë në të cilën thuhet se shihet një grua norvegjeze ka habitur përdoruesit e rrjeteve sociale.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për pamje në të cilat shihet gruaja norvegjeze, derisa vrapon si një kalë.

Bëhet fjalë për Ayla Kirstine, e cila ka postuar videon në llogarinë e saj në Instagram të enjten dhe ka marrë shumë shikime me disa prej fansave të saj duke pretenduar se ata gjithashtu mund të bëjnë atë që ajo mund të bëjë.

Në videon e 45 sekondave, Ayla mund të shihet duke vrapuar dhe duke kërcyer si një kalë.

Një nga komentuesit, ndonëse ka thënë se mund ta bënte një gjë të tillë, nuk e ka provuar këtë.

Sidoqoftë, kërkimet në internet kanë zbuluar se ka shumë njerëz që kanë tentuar të bëjnë një marifet të tillë. /Telegrafi/