LAJMI I FUNDIT:

Gruaja 106-vjeçare pretendon se çelësi i jetëgjatësisë është jeta pa meshkuj

Gruaja 106-vjeçare pretendon se çelësi i jetëgjatësisë është jeta pa meshkuj

Madeline Dye asnjëherë nuk ka pasur takime dhe vetëm një herë ka vizituar lokalet e natës, edhe atë për të kremtuar datëlindjen e saj të 90-të.

Mendon se arsyeja e jetëgjatësisë së saj është shmangia e stresit që vjen nga lidhja dhe martesat.

Ajo u lind në jug të Sheffield në Angli më 1912, të njëjtin vit kur u fundos anija Titanik.

Kur ishte e re jetoi në atë rajon së bashku me nënë dhe motrën, pasi babai i saj Earnst humbi jetën në Luftën e Parë Botërore. Madeline është 106-vjeçar dhe jeton në shtëpinë e pleqve.

Njëra nga sekretet e saj të jetëgjatësisë është edhe shëtitja – çdo ditë ecën 3.2 kilometra. /kp/Telegrafi/


Në trend Fun

Më shumë
Amerikani padit lotarinë, numrat fitues të tiketës së tij për vlerën prej 340 milionë dollarë iu tha se u shfaqen gabimisht

Amerikani padit lotarinë, numrat fitues të tiketës së tij për vlerën prej 340 milionë dollarë iu tha se u shfaqen gabimisht

Interesante
Tërmeti befason prezantuesen boshnjake gjatë transmetimit direkt, kamerat regjistruan reagimin e saj

Tërmeti befason prezantuesen boshnjake gjatë transmetimit direkt, kamerat regjistruan reagimin e saj

Interesante
Zbulohet gjarpri më i madh në botë, anakonda peshon 200 kilogramë dhe është tetë metra e gjatë – kokën e ka sa të njeriut

Zbulohet gjarpri më i madh në botë, anakonda peshon 200 kilogramë dhe është tetë metra e gjatë – kokën e ka sa të njeriut

Interesante
Veprimi i pabesueshëm i qenit u regjistrua nga kamerat e vëzhgimit

Veprimi i pabesueshëm i qenit u regjistrua nga kamerat e vëzhgimit

Interesante
Një djalosh bëri tatuazh një fjalë në arabisht, ai u trondit kur zbuloi se çfarë do të thoshte në të vërtetë

Një djalosh bëri tatuazh një fjalë në arabisht, ai u trondit kur zbuloi se çfarë do të thoshte në të vërtetë

Virale
Klienti i hedh limonadë në fytyrë punëtores në lavazh në Indiana të SHBA-së, por ajo nuk vonon dhe

Klienti i hedh limonadë në fytyrë punëtores në lavazh në Indiana të SHBA-së, por ajo nuk vonon dhe "hakmerret"

Fun
Kalo në kategori