LAJMI I FUNDIT:

Grealish shpërndan pamjet e prapaskenave të mirëseardhjes së Haaland në Man City

Grealish shpërndan pamjet e prapaskenave të mirëseardhjes së Haaland në Man City

Jack Grealish ka shpërndarë pamjet e mirëseardhjes së Erling Haaland në Manchester City, duke përfshirë fjalimin e shkurtër dhe të ëmbël të sulmuesit.

Haaland është padyshim nënshkrimi më i madh i verës, edhe nëse ai nuk është më i shtrenjti, dhe tifozët e klubit mezi presin të shohin atë në fushë.

Tifozët padyshim që presin që 22-vjeçari të vazhdojë rekordin e tij jashtëzakonisht të egër të golave ​​në karrierën e tij deri më tani.

Është interesante që duket se nënshkrimi i ri tashmë po krijon shoqëri me disa nga lojtarët e Citytn, e në veçanti me Grealish, i cili iu bashkua klubit verën e kaluar.

Grealish ishte gjithashtu i dukshëm në videon e mirëseardhjes së Haalandit, duke e incizuar atë gjatë fjalimit të tij, që është zakon në klube për secilin transferim të ri.

Reklama

Në atë fjalim, Haaland falënderoi në mënyrë specifike bashkëlojtarët për mirëpritjen dhe stafin fizik, pasi historia e tij me dëmtime është e njohur dhe ai dëshiron ta lë pas vete për të mos penguar atë t’i tregojë aftësitë e shkëlqyera në Angli.

Fjalimi i sulmuesit norvegjez krijoi të qeshura, ndërsa Grealish dhe disa nga bashkëlojtarët nuk hezituan ta thërrisnin emrin e tij kohë pas kohe. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Deklarata e Xhakës lidhur me udhëtimin në Serbi

Deklarata e Xhakës lidhur me udhëtimin në Serbi

Përfaqësueset
Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Ligue 1
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

La Liga
Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Premier League
Iu bashkua skuadrës kineze, mediat kroate zbulojnë super kontratën e Arijan Ademit në Azi

Iu bashkua skuadrës kineze, mediat kroate zbulojnë super kontratën e Arijan Ademit në Azi

Ndërkombëtare
Kalo në kategori