Granit dhe Taulant Xhaka kanë ndërruar fanellat pas ndeshjes ku fituese doli Zvicra.

Graniti ishte një ndnër më të mirët për Zvicrwn, ndërsa edhe Taulanti kishe paraqitje solide.

Kjo ishte ndeshje e parë që dy vëllezër luajnë kundër njëri tjetrit në një kampionat evropian.

Ndeshjen e ardhshme e Shqipërisë është ndaj Francës. /Telegrafi/

13444111_1091905097537024_573840564_n