LAJMI I FUNDIT:

Granit Xhaka merr çmimin si ‘Lojtar i ndeshjes’ nga UEFA – statistikat e tij në përballje me Hungarinë

Granit Xhaka merr çmimin si ‘Lojtar i ndeshjes’ nga UEFA – statistikat e tij në përballje me Hungarinë

Granit Xhaka bëri paraqitje brilante ndaj Hungarisë duke u zgjedhur nga ekspertët e UEFA-s si lojtari më i mirë i ndeshjes.

Zvicra fitoi me rezultat 3-1 me golat e shënuar nga Kwadwo Duah, Michel Aebischer dhe Breel Embolo, ndërsa Barnabas Varga shënoi për hungarezët.

Kapiteni dhe lojtari kryesor i Zvicrës, Granit Xhaka ishte totalisht dominues në mesfushë, duke bërë 79 pasime të sakta nga 88 sa tentoi. Nga topat gjatë, ai nga tre të tillë kompletoi po aq.


Ai kishte katër pasime kyçe dhe një gjuajtje brenda kuadratit të cilën me mund e priti Peter Gulasci.

Sipas, SofaScore, ndërhyje në top Xhaka i kishte tri, bllokoi edhe një gjuajtje, ndërsa në duele ishte monstruoz, duke fituar gjashtë nga shtatë sa i kishte.

Zvicra dhe Gjermania kanë nga tri pikë, ndërsa Skocia dhe Hungaria janë pa pikë në grupin A. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dhjetë transferime të mëdha ndodhën brenda një dite - klubet e pesë ligave kryesore bën blerje të bujshme

Dhjetë transferime të mëdha ndodhën brenda një dite - klubet e pesë ligave kryesore bën blerje të bujshme

Ndërkombëtare

"Mu zhduk gjithë pasioni që kisha për lojën, isha afër tërheqjes nga futbolli" - dështoi te Arsenali, flet për periudhën e vështirë që kaloi

Premier League
Tifozët e Barcelonës po hedhin monedha në TikTok për të 'financuar' transferimin e Nico Williams

Tifozët e Barcelonës po hedhin monedha në TikTok për të 'financuar' transferimin e Nico Williams

La Liga
Shtatë klube shqiptare mbesin në garë, katër eliminohen - kundërshtarët dhe orari në Ligën e Konferencës

Shtatë klube shqiptare mbesin në garë, katër eliminohen - kundërshtarët dhe orari në Ligën e Konferencës

Ligat tjera
Agjenti i Olmos takohet me gjigantin evropian, zyrtarizimi brenda 48 orëve

Agjenti i Olmos takohet me gjigantin evropian, zyrtarizimi brenda 48 orëve

Bundesliga
Nico Williams refuzon katër oferta të rëndësishme, nga Bilbao largohet vetëm për një klub

Nico Williams refuzon katër oferta të rëndësishme, nga Bilbao largohet vetëm për një klub

La Liga
Kalo në kategori