Andre Gomes ka shënuar një gol të bukur ndaj Meksikës.

Reklama

Portugalia dhe Meksika po luajnë mes vete në kuadër të Kupës së Konfederatave “Rusia 2017”, ku edhe u shënua një gol i bukur.

Ju kujtohet “Beteja e Nuremberugut”? Portugali-Holandë mban rekordin e ndeshjes së “shëmtuar” me katër kartonë të kuq e 16 të verdhë (Foto/Video) Ju kujtohet “Beteja e Nuremberugut”? Portugali-Holandë mban rekordin e ndeshjes së “shëmtuar” me katër kartonë të kuq e 16 të verdhë (Foto/Video)

Ishte mesfushori i Barcelonës, Andre Gomes, i cili shënoi një gol të bukur me gjysmë-volej në minutën e 21 për epërsinë 1-0.

Gjyqtari duke dhënë vendimin për anulimin e golit

Megjithatë, festa e golit iu ndërpre në gjysmë kombëtares portugeze pasi gjyqtari kryesor u lajmërua nga gjyqtarët ndihmës apo teknologjia “VAR” dhe anuloi këtë gol.

Anulimi i këtij goli erdhi për arsye se mbrojtësi i Real Madridit, Pepe, kishte qenë më herët në pozitë jashtë loje. /Telegrafi/

Reklama