Një këmbësore është goditur nga një veturë ditën e martë në Gjilan.

Policia bën të ditur se rasti ka ndodhur rreth orës 12:30, transmeton Telegrafi.

“Raportohet se e dyshuara femër kosovare përderisa ishte duke drejtuar veturën, duke mos përshtatur shpejtësinë me kushtet e rrugës në vend banim, godet këmbësoren-viktimën femër K-Shqiptare. Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe e njëjta pas pranimit të tretmanit mjekësor lirohet në shtëpi”, thuhet në njoftim. /Telegrafi/