LAJMI I FUNDIT:

Gjykata Penale: Klinika “Zhan Mitrev” nuk ka bërë lëshime gjatë punës

Gjykata Penale: Klinika “Zhan Mitrev” nuk ka bërë lëshime gjatë punës

Spitali “Zhan Mitrev” njofton se Gjykata Themelore Penale konfirmoi se nuk ka mangësi në funksionimin e Spitalit klinik “Zhan Mitrev”. Nga Klinika thonë se akuzat e MALMED-it lidhur me pretendimet për shkelje në punën e Klinikës Zhan Mitrev rezultuan të pabaza.

Reklama

Në aktgjykim theksohet se nuk ka prova për shkelje të kryer. Sipas këtij konkluzioni, Gjykata Themelore Penale ka marrë aktgjykim lirues për spitalin klinik dhe për mjekun Zhan Mitrev në rastin me MALMED.

“Me këtë akt të pafajësisë vërtetohet se Spitali Klinik “Zhan Mitrev” edhe në periudhat më të vështira ka punuar sipas standardeve më të larta shëndetësore, në mënyrë transparente dhe në përputhje me metodat tashmë të vendosura dhe të lejuara të trajtimit, në vendin tonë dhe në botë”.

“Ky është vetëm një hap drejt vërtetimit të plotë të së vërtetës dhe gjendjes faktike për punën tonë dhe se gjithçka që është bërë në Klinikën “Zhan Mitrev” është bërë në interes të pacientëve dhe në përputhje me metodat dhe standardet e vendosura gjatë trajtimit”, thuhet në njoftimin e Klinikës “Zhan Mitrev”./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Vazhdojnë reagimet pas sulmit terrorist, Bugajski, Lajçakut: Ndaloni gjuhën e pakuptimtë, Beogradi e Moska po ju marrin për budallenj

Vazhdojnë reagimet pas sulmit terrorist, Bugajski, Lajçakut: Ndaloni gjuhën e pakuptimtë, Beogradi e Moska po ju marrin për budallenj

Lajme
'Dikush i ka tradhtuar sulmuesit, ka shumë pikëpyetje' – banori serb në veri të Kosovës tregon për ngjarjet në Banjskë

'Dikush i ka tradhtuar sulmuesit, ka shumë pikëpyetje' – banori serb në veri të Kosovës tregon për ngjarjet në Banjskë

Lajme
Pamje me dron të ikjës së grupit terrorist serb nga Manastiri i Banjskës

Pamje me dron të ikjës së grupit terrorist serb nga Manastiri i Banjskës

Lajme
Kurti jep detaje të arsenalit të armëve të sekuestruara: Serbia duhet të mbahet përgjegjëse për sponsorizimin e terrorizmit

Kurti jep detaje të arsenalit të armëve të sekuestruara: Serbia duhet të mbahet përgjegjëse për sponsorizimin e terrorizmit

Siguri
Gashi: Në bazë të ligjeve të Kosovës, të arrestuarit për sulmin në veri mund të dënohen me burgim të përjetshëm

Gashi: Në bazë të ligjeve të Kosovës, të arrestuarit për sulmin në veri mund të dënohen me burgim të përjetshëm

Lajme
Avokatët zbardhin dëshmitë e serbëve të arrestuar për sulmin terrorist

Avokatët zbardhin dëshmitë e serbëve të arrestuar për sulmin terrorist

Siguri
Kalo në kategori