LAJMI I FUNDIT:

Gjykata e Ferizajt jep detaje për zjarrin në degën e saj në Kaçanik

Gjykata e Ferizajt jep detaje për zjarrin në degën e saj në Kaçanik

Gjykata Themelore në Ferizaj është deklaruar në lidhje me zjarrin që ka kapluar objektin e degës së kësaj gjykate në Kaçanik, rreth orës 04:00 të mëngjesit të së mërkurës.

Sipas njoftimit, nga zjarri janë përfshirë dy zyra që ndodhen në katin e II-të të këtij objekti.


“Ju informojmë se sot më 13 mars 2024, rreth orës 04:00 të mëngjesit, zjarri ka kapluar një pjesë e dy zyrave të katit të II-të të objektit të Gjykatës Themelore në Ferizaj – Dega në Kaçanik”, thuhet në komunikatën për media.

Përfshihet nga zjarri objekti i Gjykatës Themelore të Ferizajt - dega në Kaçanik
Lexo po ashtu Përfshihet nga zjarri objekti i Gjykatës Themelore të Ferizajt - dega në Kaçanik

Tutje, bëhet e ditur se ekipi i zjarrfikësve dhe policia kanë dalë menjëherë në vendin e ngjarjes dhe kanë lokalizuar zjarrin.

“Janë ndërmarrë masat e nevojshme dhe zjarri është shuar si dhe kanë zhvilluar procedurat dhe marrjen e provave. Si pasojë e zjarrit ka pas dëme materiale, por jo pasoja me njerëz.

Sipas të dhënave të organeve kompetente, dyshohet për zjarrvënie nga persona të panjohur deri më tani. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Vuçiq e quan “hipokrit” reagimin e ndërkombëtarëve për ndalimin e qytetarëve të Kosovës

Vuçiq e quan “hipokrit” reagimin e ndërkombëtarëve për ndalimin e qytetarëve të Kosovës

Lajme
Britania e Madhe reagon për protestën para Bashkisë së Tiranës: Molotovi nuk ka vend në demokraci

Britania e Madhe reagon për protestën para Bashkisë së Tiranës: Molotovi nuk ka vend në demokraci

Lajme
11-vjet nga marrëveshja e nënshkruar nga Thaçi dhe Daçiq, deklarohet Stano: Themelimi i Asociacionit, ndër çështjet më urgjente

11-vjet nga marrëveshja e nënshkruar nga Thaçi dhe Daçiq, deklarohet Stano: Themelimi i Asociacionit, ndër çështjet më urgjente

Lajme
​Kurti ironizon me ushtrimet e ushtrisë serbe: Paraqesin ndotje të ajrit e tokës

​Kurti ironizon me ushtrimet e ushtrisë serbe: Paraqesin ndotje të ajrit e tokës

Siguri
SHBA-ja synon ta

SHBA-ja synon ta "fortifikojë" Ballkanin Perëndimor

Lajme
Haradinaj kritikon ashpër Kurtin: Autostrada e Dukagjinit do të ndërtohet herëdokur

Haradinaj kritikon ashpër Kurtin: Autostrada e Dukagjinit do të ndërtohet herëdokur

Politikë
Kalo në kategori