LAJMI I FUNDIT:

Gjykata Themelore në Ferizaj

107 Artikuj

Ndërpritet seanca ndaj Sejdiut e Krivaqës pasi ky i fundit nuk ndihet mirë – kërkon ndihmë mjekësore nga gjykata

Ndërpritet seanca ndaj Sejdiut e Krivaqës pasi ky i fundit nuk ndihet mirë – kërkon ndihmë mjekësore nga gjykata

Donjeta Zeqiraj
Mbyllet për publikun seanca ndaj Dardan Krivaqës dhe Arbër Sejdiut, do të shikohen pamjet

Mbyllet për publikun seanca ndaj Dardan Krivaqës dhe Arbër Sejdiut, do të shikohen pamjet

Kosovë
E sulmuan fizikisht, e fusin në veturë dhe e dërgojnë në pyll për t’ia marr kuletën me 327 euro, paraburgim ndaj të dyshuarit në Ferizaj

E sulmuan fizikisht, e fusin në veturë dhe e dërgojnë në pyll për t’ia marr kuletën me 327 euro, paraburgim ndaj të dyshuarit në Ferizaj

Drejtësi
Caktohet masa e paraburgimit ndaj katër të dyshuarve për fajde

Caktohet masa e paraburgimit ndaj katër të dyshuarve për fajde

Kosovë
Asnjë shtrat i lirë në Institutin e Psikiatrisë Forenzike

Asnjë shtrat i lirë në Institutin e Psikiatrisë Forenzike

Kosovë
Nga Maqedonia transportoi në Kosovë mbi 10 mijë euro false, paraburgim ndaj të dyshuarit

Nga Maqedonia transportoi në Kosovë mbi 10 mijë euro false, paraburgim ndaj të dyshuarit

Kosovë
Arrestohet personi i kërkuar për “posedim të paautorizuar të substancave narkotike” në Han të Elezit

Arrestohet personi i kërkuar për “posedim të paautorizuar të substancave narkotike” në Han të Elezit

Drejtësi
Plagosja në Shtërpcë, avokati i Kurtajt kundërshton arrestin shtëpiak: Klienti im ka vepruar në vetëmbrojtje

Plagosja në Shtërpcë, avokati i Kurtajt kundërshton arrestin shtëpiak: Klienti im ka vepruar në vetëmbrojtje

Kosovë
Dërgohet në arrest shtëpiak pjesëtari i FSK-së, i dyshuar për plagosjen e dy të rinjve serbë

Dërgohet në arrest shtëpiak pjesëtari i FSK-së, i dyshuar për plagosjen e dy të rinjve serbë

Kosovë
Gjykata në Ferizaj aprovoi kërkesën e avokatit, Krivaqës i lejojet t’i bëhet ekzaminimi psikiatrik

Gjykata në Ferizaj aprovoi kërkesën e avokatit, Krivaqës i lejojet t’i bëhet ekzaminimi psikiatrik

Elfije Boletini
Prokuroria kërkon dënimin e gjykatësit Prenaj dhe të tjerëve të akuzuar për korrupsion

Prokuroria kërkon dënimin e gjykatësit Prenaj dhe të tjerëve të akuzuar për korrupsion

Drejtësi
Haxhiu i PDK-së: Pantiqi në arrest shtëpiak për vepër terroriste, pjesëtari i FSK-së në burg

Haxhiu i PDK-së: Pantiqi në arrest shtëpiak për vepër terroriste, pjesëtari i FSK-së në burg

Kosovë
Prokurorja mungon për arsye shëndetësore, shtyhet gjykimi ndaj doganierit të akuzuar për korrupsion

Prokurorja mungon për arsye shëndetësore, shtyhet gjykimi ndaj doganierit të akuzuar për korrupsion

Drejtësi
Ushtroi dhunë psikike ndaj rejës së tij – një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit në Shtime

Ushtroi dhunë psikike ndaj rejës së tij – një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit në Shtime

Kosovë
Rasti i gruas shtatzënë – dëshmia në gjykatë: E ndjera, i kishte ofruar para të dyshuarit vetëm ta linte të qetë

Rasti i gruas shtatzënë – dëshmia në gjykatë: E ndjera, i kishte ofruar para të dyshuarit vetëm ta linte të qetë

Drejtësi
Paraburgim për 19-vjeçarin që dyshohet se dhunoi 12-vjeçaren në Ferizaj

Paraburgim për 19-vjeçarin që dyshohet se dhunoi 12-vjeçaren në Ferizaj

Kosovë
Paraburgim ndaj një personi në Ferizaj, dyshohet për blerje dhe shitje të narkotikëve

Paraburgim ndaj një personi në Ferizaj, dyshohet për blerje dhe shitje të narkotikëve

Kosovë
Arrijnë në seancë Dardan Krivaqa dhe Arbër Sejdiu, të akuzuar për vrasjen e Marigona Osmanit në Ferizaj

Arrijnë në seancë Dardan Krivaqa dhe Arbër Sejdiu, të akuzuar për vrasjen e Marigona Osmanit në Ferizaj

Drejtësi
Gjashtë vite burgim dhe mbi katërmijë euro gjobë për tre të akuzuarit që kultivuan narkotikë në Ferizaj

Gjashtë vite burgim dhe mbi katërmijë euro gjobë për tre të akuzuarit që kultivuan narkotikë në Ferizaj

Kronika e Zezë
U arrestua për kërcënim të kryetarit të Shtërpcës, lirohet nga paraburgimi i riu Danijel Vasiljeviq

U arrestua për kërcënim të kryetarit të Shtërpcës, lirohet nga paraburgimi i riu Danijel Vasiljeviq

Elfije Boletini
Më 26 tetor fillon shqyrtimi gjyqësor ndaj Dardan Krivaqës dhe Arbër Sejdiut

Më 26 tetor fillon shqyrtimi gjyqësor ndaj Dardan Krivaqës dhe Arbër Sejdiut

Drejtësi
Kaçanik, një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit për falsifikim të dokumenteve dhe mashtrim

Kaçanik, një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit për falsifikim të dokumenteve dhe mashtrim

Kosovë
Nga një muaj paraburgim ndaj shtatë të arrestuarve për rastin “Brezovica”

Nga një muaj paraburgim ndaj shtatë të arrestuarve për rastin “Brezovica”

Kosovë
Gjykata e Apelit e kthen në rivendosje rastin e të riut nga Shtërpca, Danijel Vasiljeviq

Gjykata e Apelit e kthen në rivendosje rastin e të riut nga Shtërpca, Danijel Vasiljeviq

Elfije Boletini