LAJMI I FUNDIT:

Gazetari i bën Mbappes një pyetje provokuese rreth Real Madridit, reagimi i tij i thotë të gjitha

Gazetari i bën Mbappes një pyetje provokuese rreth Real Madridit, reagimi i tij i thotë të gjitha

Sulmuesit të Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe nuk i ka pëlqyer aspak një pyetje e bërë nga një gazetar pas humbjes nga Borussia Dortmund në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve.

Dortmund arriti ta fitojë edhe ndeshjen e dytë në Paris me rezultat 0-1, duke siguruar finalen e madhe të garës elitare evropiane për klube.

Pas eliminimit të PSG-së nga Dortmund, e gjithë qendra e vëmendjes ishte te Mbappe, i cili me shumë gjasa përjetoi natën e tij të fundit në Ligën e Kampionëve me klubin parisien.

Megjithatë, sulmuesit francez nuk i ka pëlqyer aspak një pyetje e një gazetari, i cili i pyeti nëse do të mbështeste Real Madridin në duelin e tyre kundër Bayernit në Bernabeu këtë të mërkurë.

Mbappe zgjodhi të largohej nga zona mikse me një reagim dërrmues pasi la një shprehje në fytyrën e tij që i thoshte të gjitha.

Ndryshe, ylli i Francës qëndroi shumë para mediave para kësaj pyetje dhe ishte i zhgënjyer nga disfata, megjithëse pranoi se “sezoni nuk është i keq duke pasur parasysh që kanë ardhur shumë lojtarë të rinj”. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
UEFA fillon procedurat disiplinore ndaj Serbisë

UEFA fillon procedurat disiplinore ndaj Serbisë

Përfaqësueset
“Janë Mbappe, Vinicius, Rodrygo dhe Bellingham” – Sulmuesi i Real Madridit shpjegon vendimin për t’u larguar

“Janë Mbappe, Vinicius, Rodrygo dhe Bellingham” – Sulmuesi i Real Madridit shpjegon vendimin për t’u larguar

La Liga
Mbappe me huqjen më të madhe deri më tani në Euro 2024

Mbappe me huqjen më të madhe deri më tani në Euro 2024

Përfaqësueset
Presidenti i UEFA-s thotë atë që po e thonë të gjithë për yllin e Barcelonës

Presidenti i UEFA-s thotë atë që po e thonë të gjithë për yllin e Barcelonës

Përfaqësueset
Transferimi “më i dobët” i Kloppit tek Liverpooli, mund t’i bashkohet Arsenalit këtë verë

Transferimi “më i dobët” i Kloppit tek Liverpooli, mund t’i bashkohet Arsenalit këtë verë

Premier League
Franca e nis me këmbë të mbarë Euro 2024 – mposht minimalisht Austrinë

Franca e nis me këmbë të mbarë Euro 2024 – mposht minimalisht Austrinë

Përfaqësueset
Kalo në kategori