Genaro Gattuso e ka refuzuar përfundimisht stolin e Sampdorias, që kështu shanset rriten për Gianni De Biasi, që ta marr drejtimin e kësaj skuadre.

Ish-trajneri i Milanit nuk e ka pranuar ofertën e presidentit të Sampdorias, Massimo Ferrero dhe tashmë kandidaturat për stolin është limituar në vetëm dy emra, Giannni De Biasi dhe Beppe Iachini.

Është folur edhe për Claudio Ranierin por nuk ka patur asnjë takim mes drejtuesve të klubit dhe ish-trajnerit të Romës.

De Biasi pëlqehet shumë nga drejtori sportiv i Carlo Osti dhe gjasat që ish-trajneri i kombëtares shqiptare të ulet në stolin e Sampdorias për të zëvendësuar të dorëhequrin Di Francesco, janë të mëdha.

Sampdoria gjatë kësaj jave pritet të vendos për trajner. /Telegrafi/