Gattuso: Bëmë paraqitjen më të mirë të vitit, por humbëm për shkak të gabimeve tona

Gennaro Gattuso (Foto: Tullio M. Puglia/Getty Images/Guliver)

Gennaro Gattuso këmbëngul se Milani kishte performancën më të mirë të vitit 2019 dhe nuk humbi sepse Juventusi bëri mirë, por për shkak të gabimeve të tyre.

Rossonerët kishin më të mirë pjesën e parë dhe morën epërsi me anë të Krzysztof Piatek, por një penallti e Paulo Dybala dhe një gol tjëtër nga Moise Kean bënë që Juventusi të fitojë në fund 2-1.

Juventusi fiton me rikthim derbin e javës ndaj Milanit
Lexo po ashtu Juventusi fiton me rikthim derbin e javës ndaj Milanit

“Kjo ishte paraqitja jonë më e mirë e vitit 2019, kemi humbur këtë në 18-20 minuta të fundit jo sepse Juventusi bëri mirë, por për shkak të gabimeve tona”, ka thënë fillimisht Gattuso për Sky Sport Italia.

Gattuso nuk i jep merita Juventusit për fitoren e tyre (Foto: Tullio M. Puglia/Getty Images/Guliver)

“Këto gjëra mund të ndodhin kur luani llojin e futbollit që ne bëjmë”.

“Edhe në sezonin e kaluar, ne kemi pasur një performancë të shkëlqyeshme në stadiumin e Juventusit, por ishim naiv”.

Allegri: Nuk luajtëm mirë në pjesën e parë, por merituam fitoren
Lexo po ashtu Allegri: Nuk luajtëm mirë në pjesën e parë, por merituam fitoren

“Juventusi ndryshoi pas 20 minutash, u përpoq të krijonte më shumë gjerësi, pastaj u zhvendos në 4-4-2. Taktikisht dhe teknikisht, kemi pasur një lojë të mrekullueshme”.

Në fund Gattuso shmangi kritikat në drejtim të gjyqtarëve, ku sipas tij ata bëjnë punën e tyre dhe nuk beson se gabojnë qëllimisht. /Telegrafi/

Dominuam tribunën, por jo fushën – Shqipëria pëson ngushtë ndaj kampionit në fuqi të Evropës

Ndeshja Itali 2-1 Shqipëri në numra: Rekord historik, statistika mbresëlënëse dhe uragani kuqezi

Notat e lojtarëve, Itali 2-1 Shqipëri: Shpëtojnë vetëm Bajrami dhe Gjimshiti, Bastoni lojtar i ndeshjes

Kombëtarja e Shqipërisë
Spalletti ishte i acaruar me disa gjëra pas ndeshjes ndaj Shqipërisë edhe pse Italia e tij fitoi

Sylvinho reagon pas ndeshjes me Italinë: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin

Shaqiri konfirmon se do të largohet nga Chicago, tregon se ku do të luaj sezonin e ri