LAJMI I FUNDIT:

Gara përmes foto-mesazheve për kreun e LDK-së, Imet Rrahmani i kundërpërgjigjet Avdullah Hotit

Gara përmes foto-mesazheve për kreun e LDK-së, Imet Rrahmani i kundërpërgjigjet Avdullah Hotit

Publikimi i një fotografie nga kryeministri në detyrë dhe nënkryetari i LDK-së, Avdullah Hoti me Kujtim Shalën, i cili është përfolur si kandidat i mundshëm për kryetar të partisë, ka nxitur reagime tek LDK-istët e Anamoravës, të cilët po e shohin Lutfi Hazirin si kandidat potencial për kreun e kësaj prtie.

Reklama

Postimi i Hotit në Facebook i një fotoje bashkë me Shalën me mbishkrimin “Mirëmbrëma të gjithë anëtarëve të LIDHJES”, ka mjaftuar që mbrëmë të reagojnë anëtarë e simpatizantë të LDK-së nga Gjilani.

Ndërsa, sot ka reaguar edhe ish-minsitri i Shëndetësisë dhe anëtari i Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, Imet Rrahmani.

Ai ka postuar një foto me nënkryetarin e LDK-së Lutfi Haziri, me mbishkrimin “Mirëmëngjesi LDK-ista”, përcjell Telegrafi.

Kryesia e LDK-së tashmë ka caktuar 14 marsin si datë për mbajtjen e Kuvendit për zgjedhjen e kryetarit dhe kryesisë së re të kësaj partie.

Ndërkohëm, zyrtarë të LDK-së e kanë shprehur gatishmërinë për të qenë pjesë e garës për kreun e partisë.

Melihate Tërmkolli dhe Anton Quni tashmë vetë kanë konfirmuar se do të jenë kandidaturë për kryetar të partisë. E një gjë të tillë nuk e ka përjashtuar as Fatmir Sejdiu.

Ndërsa, në qarqet brenda kësaj partie si kandidat më potencialë për të marr timonin e partisë janë përmendur Lutfi Haziri, Lumir Abdixhiku e Kujtim Shala. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Lëvizja pa viza nga 1 janari - Ambasada Gjermane del me njoftim, tregon se në cilat raste mund t'ju refuzohet hyrja

Lëvizja pa viza nga 1 janari - Ambasada Gjermane del me njoftim, tregon se në cilat raste mund t'ju refuzohet hyrja

Lajme
Luksi dhe fitimet e mëdha: Sa kushton vila e Radoiçiqit dhe si u pasurua kaq shumë ky njeri?

Luksi dhe fitimet e mëdha: Sa kushton vila e Radoiçiqit dhe si u pasurua kaq shumë ky njeri?

Lajme
Rama dënon sulmin ndaj policisë së Kosovës: E papranueshme që ushtria të përdoret për shfaqje të tilla në kulmin e tensioneve

Rama dënon sulmin ndaj policisë së Kosovës: E papranueshme që ushtria të përdoret për shfaqje të tilla në kulmin e tensioneve

Lajme
Ministrja e Jashtme e Gjermanisë thirrje Serbisë nga Kievi: Tërhiqni trupat nga kufiri me Kosovën

Ministrja e Jashtme e Gjermanisë thirrje Serbisë nga Kievi: Tërhiqni trupat nga kufiri me Kosovën

Siguri
Kryeministri kroat: Sulmi në veri s’ka ndodhur rastësisht, duhet reagim më i fortë ndërkombëtar

Kryeministri kroat: Sulmi në veri s’ka ndodhur rastësisht, duhet reagim më i fortë ndërkombëtar

Lajme
BE: Policia Kosovës ka mandat për të hetuar sulmin në Banjskë – presim që Serbia të bashkëpunojë pa kushte

BE: Policia Kosovës ka mandat për të hetuar sulmin në Banjskë – presim që Serbia të bashkëpunojë pa kushte

Lajme
Kalo në kategori