LAJMI I FUNDIT:

Gara mes Huawei dhe Samsung, shqetësim për tregun e iPhone – po vijnë dy supertelefona

Gara mes Huawei dhe Samsung, shqetësim për tregun e iPhone – po vijnë dy supertelefona

Dy prodhuesit aziatikë janë duke e shqetësuar kompaninë Apple dhe produktin iPhone, me paralajmërimin e telefonave të rinj të mençur që pritet të dalin në treg në fillim të vitit 2017.

Kompania Huawei po duket e pandalshme. Pasi kaloi shifrën prej nëntë milionë telefonash të shitur të P9 dhe pas lansimit të Mate9, tashmë ka paralajmëruar hapin e radhës.

Huawei shet 9 milionë njësi të P9
Lexo po ashtu Huawei shet 9 milionë njësi të P9

Është duke u punuar shumë për modelin P10, i cili do të vijë në fillim të vitit të ardhshëm, njofton Telegrafi. Telefoni i ri pritet të ketë ekran prej 5.5 inç, me rezolucion të rritur në raport me paraardhësin (2.560×1.440 pikselë).

Në pritje të Huawei P10
Në pritje të Huawei P10

Procesor tetëbërthamësh Kirin 960 me 2.3 GHz që do të përshtatet me RAM 6 GB. (Këto janë sa dyfishi i P9, i cili megjithatë është treguar i shkëlqyeshëm).

Në të njëjtën kohë, Samsungu është i gatshëm që të rimëkëmbet pas dështimit të Note 7. Nuk ka dyshim se kjo kompani është e aftë për ta bërë këtë, ndërsa Galaxy S8 duhet të jetë konfirmim i kësaj.

Me Galaxy S8, Samsung dëshiron të kthehet fuqishëm
Me Galaxy S8, Samsung dëshiron të kthehet fuqishëm

Ekrani pritet të jetë i kthyer në të dy anët (me dy madhësi, nga 5.7 deri në 6.2 inç), ndërsa pritet të vijë me rezolucion prej 4K. Krahas kësaj, sensori për gjurmët e gishtave është i vendosur në ekran, ndërsa aty është edhe opsioni i ri – asistuesi virtual. /Telegrafi/


Në trend Teknologji

Më shumë
Dhoma e Përfaqësuesve të SHBA-së formon task forcën, për të adresuar shqetësimet lidhur me inteligjencën artificiale

Dhoma e Përfaqësuesve të SHBA-së formon task forcën, për të adresuar shqetësimet lidhur me inteligjencën artificiale

Teknologji
Rregullat për ‘fotografimin’ e ekranit në WhatsApp po ndryshojnë

Rregullat për ‘fotografimin’ e ekranit në WhatsApp po ndryshojnë

Teknologji
Një truk i fshehur i Google Maps - që shumë pak njerëz e dinë

Një truk i fshehur i Google Maps - që shumë pak njerëz e dinë

Teknologji
Fshini menjëherë këto aplikacione, vjedhin të dhënat bankare – janë shkarkuar 200 mijë herë

Fshini menjëherë këto aplikacione, vjedhin të dhënat bankare – janë shkarkuar 200 mijë herë

Teknologji
Kodi sekret në WhatsApp: A e dini se çfarë do të thotë nëse ju merrni mesazhin

Kodi sekret në WhatsApp: A e dini se çfarë do të thotë nëse ju merrni mesazhin "14643"?

Teknologji
Aplikacionet me të cilat do të gjeni menjëherë titullin e këngës që jeni duke e dëgjuar (Foto)

Aplikacionet me të cilat do të gjeni menjëherë titullin e këngës që jeni duke e dëgjuar (Foto)

Teknologji
Kalo në kategori