Është thënë për muaj me radhë se Galaxy S10 i ardhshëm i Samsung është duke u formuar si telefoni më emocionues i kompanisë në vite. Ndjesia shpesh mund të ftohet kur më shumë detaje rrjedhin, dhe ne kemi parë që ndodhin herë pas here me telefonat e ardhshëm Samsung. Në rastin e formacionit Galaxy S10 të kompanisë, megjithatë, ne kemi gjetur deri tani që gëzimi është rritur vetëm pas thashethemeve shtesë dhe raporteve sipërfaqësore.

Dje ka qarkulluar një raport nga një burim me një rekord të fortë që thotë se fableti më i madh Galaxy S10 + do të ketë një total prej pesë kamerave në bord. Ne gjithashtu mësuam saktësisht se çfarë do të bëjë secili prej këtyre pesë lenteve.

Kamera e trefishtë në pjesën e prapme të telefonit do të përfshijë një sensor standard me kënd të gjerë, një sensor telefoto për zmadhimin optik dhe efektet e turbullimit të sfondit, dhe një sensor me kënd të gjerë prej 120 shkallë. Pastaj në pjesën e përparme, telefoni do të ketë sensorë me kënd të gjerë dhe një telekomandë për modalitetin Portret.

Faqja e lajmeve financiare në gjuhën koreane The Bell, sjell një gjë shumë interesante që bie ndesh me thashethemet e mëparshme Galaxy S10. “[Galaxy S10] ka një kamerë të vetme në pjesën e përparme dhe një kamerë të trefishtë në anën e pasme, gjë që e bën kamerën e përparme më të vogël sesa [Galaxy S10 +],” shkruan një version i përkthyer nga The Bell. Ne kishim dëgjuar më parë se kamera e pasme me lente të trefishtë do të ishte ekskluzive për Galaxy S10 + më të madh për të ndihmuar të tërheqë më shumë njerëz drejt modelit më të çmuar, por ky raport thotë se nuk do të jetë kështu. Në vend të kësaj, të dyja Galaxy S10 + dhe Galaxy S10 do të kenë të njëjtin aparat fotografik me tre lente në anën e pasme, ndërsa një sistem i ri i kamerave me dy lente në anën frontale do të jetë ekskluziv për S10 +.

Galaxy S10 besohet të jetë rreshtuar për një lansim të janarit dhe do të sjellë teknologji të re emocionuese si një sensor të ri gjurmë gishtash të ngulitur nën ekran.

Telefoni / fableti besohet gjithashtu të ketë një dizajn të ri me pothuajse asnjë skaje mbi ose poshtë ekranit. Do të ndiqet nga një tjetër telefon emocionues kur Samsung lanson Galaxy X e ri të palosshëm, por mbetet për t’u parë nëse ky telefon do të jetojë.

Me Galaxy S10, ndërkohë, ne mund të themi në mënyrë të sigurtë në këtë pikë se telefoni nuk do të përmbushë vetëm pritjet tona, mund t’i kalojë shumë mirë ato në bazë të asaj që kemi lexuar dhe dëgjuar nga burimet.

I vetmi lajm i keq që kemi dëgjuar në lidhje me linjën e Galaxy S10 deri më tani nuk vjen aq shumë si një surprizë, por është një lajm i keq, megjithatë: telefonat e ardhshëm të Samsung-it do të jenë shumë të shtrenjta.